Üniversitesi personeline ve öğrencilere koruyucu aşı uygulaması

Üniversitesi personeline ve öğrencilere koruyucu aşı uygulaması

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi'nde, 'biyogüvenlik' önlemleri kapsamında, personel ve öğrencilere kuduz ve tetanoza karşı koruyucu aşı uygulamaları gerçekleştirilecek.

Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi'nde, 'biyogüvenlik' önlemleri kapsamında, personel ve öğrencilere kuduz ve tetanoza karşı koruyucu aşı uygulamaları gerçekleştirilecek.


ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin girişimleriyle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği içerisinde yer alan Enfeksiyon Kontrol Kurulu Polikliniği'nde, Veteriner Fakültesi, personel ve öğrencilerinin kuduz ve tetanoza karşı aşılamaları yapılacak. Kuduz ve tetanoz aşısı yaptırmak isteyen personel ve öğrenciler, yarın mesai bitimine kadar dekanlığa ismini göndererek, koruyucu aşı uygulamasından yararlanabilecek. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci'nin imzasıyla duyurulan, koruyucu aşı uygulamasında ise, şu ifadelere yer verildi: "Veteriner Fakültesi Enfeksiyon Kontrol Kurulunun ilgi yazısında da belirtildiği üzere fakülte personeli ve öğrencilere yönelik alınacak olan biyogüvenlik önlemleri kapsamında, personel ve öğrencilere kuduz ve tetanoza karşı koruyucu aşı uygulamaları yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Emine Alp Meşe'nin girişimleriyle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği içinde yer alan Enfeksiyon Kontrol Kurulu Polikliniğinde personel ve öğrencilerin kuduz ve tetanoza karşı aşılamaları yapılabilecektir.  Konunun tüm personel ve fakülte öğrenci temsilcisi aracılığıyla öğrencilere duyurulması; kuduz ve tetanoza karşı koruyucu aşı yaptırmak isteyen personel, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile lisans öğrencileri isimlerinin 10.07.2018 tarihi mesai bitimine kadar dekanlığa gönderilmesi hususunu rica ederim"


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS