Yapımı tamamlanan katlı kavşak haftasonu açılacak

Yapımı tamamlanan katlı kavşak haftasonu açılacak

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından  Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve Kızılırmak Caddesi’nin kesiştiği kavşağa yapılan katlı kavşak yatırımı hafta sonu yapılacak törenle hizmete açılacak.

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi tarafından  Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve Kızılırmak Caddesi’nin kesiştiği kavşağa yapılan katlı kavşak yatırımı hafta sonu yapılacak törenle hizmete açılacak.


Şehrin ana arterlerinden olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki taşıt trafiğinin daha akıcı ve konforlu hale getirilmesi amacıyla Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kızılırmak Caddesi kesiştiği yere yapılan katlı kavşağın yapımı tamamlandı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, proje kapsamda 30 bin metreküp toprak hareketinin gerçekleştirildiği kavşakta 5500 metreküp hazır beton, 1000 ton inşaat demiri kullanıldığını belirtti. Başkan Çelik, “İşin resmi iş bitim tarihi 2018 yılı Mayıs ayı olmasına rağmen özverili çalışmanın bir sonucu olarak öngörülen süreden iki ay önce katlı kavşak çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, katlı kavşağın çevre düzenlemeleri, yol ve asfalt çalışmaları, yatay ve düşey işaretlemeleri ile birlikte 11 milyon TL’ye mal olduğunu sözlerine ekledi.


FOTOLU


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS