Engelliler derneğinin tartı sorunu çözüldi

Engelliler derneğinin tartı sorunu çözüldi

KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde Körfez Engelliler Derneği üyelerinin, bir ziyaret sırasında bulundukları talep, Körfez Ticaret Odası’nın girişimi ve oda üyesi iş adamının kendi fabrikasında projelendirip, imal ettiği hassas terazi ile giderildi.

Nabi YAZICI/KÖRFEZ(Kocaeli)(DHA)- KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde Körfez Engelliler Derneği üyelerinin, bir ziyaret sırasında bulundukları talep, Körfez Ticaret Odası’nın girişimi ve oda üyesi iş adamının kendi fabrikasında projelendirip, imal ettiği hassas terazi ile giderildi.

Körfez Engelliler Derneği Başkanı Nuri Bostan ile üyeleri, kendilerini ziyaret eden Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve yönetimine tartı talebinde bulundular. Dernek üyeleri, muayene için hastaneye gittiklerinde kilolarının sorulduğunu ama hastaneler dahil hiçbir yerde sakat arabasıyla çıkıp tartılabilecekleri terazi olmadığını belirterek, “Tartıya çıkıp kilomuzu ölçemiyorduk, bazen odun ve benzeri malzemelerin tartıldığı kantarlarla çözüm bulmaya çalışıyorduk. Bu da sağlıklı olmuyor ve her zaman kantar bulamıyorsun. Kilomuz net bilinmeyince de uygulanacak tedavi ve en önemli sorunumuz olan diyet konusunda tam teşhis yapılamıyordu. Biz de bu sorunumuzu Körfez Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine ilettikö dediler.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS