Gebze Belediyesi'nden 20 bin kitap

Gebze Belediyesi'nden 20 bin kitap

GEBZE Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen törenle Gebze'deki okullara 20 bin kitap hediye edildi.

GEBZE(Kocaeli), (DHA) - GEBZE Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen törenle Gebze'deki okullara 20 bin kitap hediye edildi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker eğitime verilen desteğin artarak devam edeceğini belirterek, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.


Gebze Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası nedeniyle Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda Gebze'deki okullara 20 bin kitap hediye edildi. Törene, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan eğitime verdiği desteklerden ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e teşekkür etti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "Kütüphaneler bilgilerin saklandığı ve insanların istedikleri zaman istifade edebildikleri alanlar. Gebze Belediyesi olarak Gebze’deki kütüphane sayımızı arttırıyoruz. Bilim sanat merkezlerimizdeki kütüphanelerimizin yanı sıra Kent Meydanı'na da Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte güzel bir kütüphane açacağız. Kitap okumak çok önemli. Teknoloji sayesinde telefon ve tabletlerden bile kitap okuyabiliyoruz. Fakat hiçbir zaman gerçek kitap okumanın hazzını asla vermez. Bu anlamda okullarımıza kitaplar hediye ediyoruz. Bugün 20 bin kitap sizlerle buluşacak. 2018 yılı içerisinde okullara hediye ettiğimiz kitap sayısı 37 bini aşmış olacak. Geleceğimiz teminatı siz gençlersiniz ve sizlerin eğitimleri için iyi yetişmeniz için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS