Görkem yemeğini kendi yapıyor

Görkem yemeğini kendi yapıyor

FENİLKETONÜRİ hastalığından dolayı her yemeği yiyemeyen Görkem Eldem, artık bünyesine uygun yemekleri kendisi yapıyor.

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - FENİLKETONÜRİ hastalığından dolayı her yemeği yiyemeyen Görkem Eldem, artık bünyesine uygun yemekleri kendisi yapıyor.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, her geçen gün kendilerini geliştiriyor. Fenilketonüri hastalığından dolayı, protein ve glüten içerikli ürünleri yiyemeyen Görkem Eldem, kendi yemeğini kendisi yapıyor. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencisi olan Görkem Eldem, öğretmenlerinin verdiği eğitim sonrasında, arkadaşlarıyla birlikte yemek yemenin mutluluğunu yaşıyor.


KENDİ HAZIRLIYOR, ARKADAŞLARINA DA İKRAM EDİYOR


Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğretmenleri, Görkem Eldem'in yiyebileceği ürünler hakkında PKU Derneği'nin yayınlamış olduğu bilgilere dayanarak çalışma gerçekleştirdi. Çalışma sonunda fenilketonüri hastalarına uygun ürünlerin nasıl hazırlanacağı, öğretmenleri tarafından Görkem'e öğretildi. Şimdi Görkem, evinde ve merkezde tek başına yiyebileceği ürünleri yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca Görkem, merkezde hazırladığı yiyecekleri, arkadaşlarına da ikram etmeyi ihmal etmiyor.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS