GTÜ, Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün'ü uğurladı

GTÜ, Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün'ü uğurladı

GTÜ, Rektör Prof. Dr

GTÜ, Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün'ü uğurladı


GEBZE(Kocaeli), (DHA) - ASELSAN'ın genel müdürlük görevine atanan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ü, akademik ve idari personeli ve öğrencileri hüzün ve gururla uğurladı. Görgün, Gebze Teknik Üniversitesi ailesi ile hep birlikte çok güzel bir hikaye yazdıklarını söyledi.


Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Genel Müdürlük görevine atanmasının ardından GTÜ'deki rektörlük görevinden bugün ayrıldı. GTÜ'den ayrılan Görgün'ü uğurlamak için kampüste törenler yapıldı. Gebze Teknik Üniversitesi idari, akademik personeli ve öğrencileri, törenlerde Görgün'ün ASELSAN görevi dolayısı ile gurur, kendisinden ayrılacak olmanın verdiği hüznü aynı anda yaşandı. Görgün yaptığı konuşmada, "Buranın çok iyi bir üniversite olduğunu bilerek ve inanarak göreve geldim. İnsan kaynağının çalışanlarının idari ve akademik personelinin çok yetenekli olduğuna inanarak geldim. Alt yapısının, ekosisteminin, çevresindeki birçok fırsatın olduğunu bilerek geldim. Allah nasip etti sizlerin de destekleri ile bu fırsatların bir çoğunu pozitif bir enerji ile işe dönüştürme şansı bulduk. Buraya ve sizlere çok inandım. Ekibin başı olarak ortaya bir vizyon koydum. Bunun ardından herkes kendi çalışma birimlerinde, kendi çalışma disiplinleri içinde üzerine düşenin en iyisini yapmaya gayret gösterdi. Şuana kadar geldiğimiz konumun neticesi bir takım oyununun sonucu oldu. Çalışıp emeği ile ortaya bir şey koymak isteyen herkese fırsat verdik. Üniversitenin iletişiminde, algısında ve etkileşiminde sıkıntılar varken görev süremiz boyunca bunun olumlu yönde değişmiş olması burada bulunan herkese enerji verdi. Burada bulunan potansiyel organize bir şeklide değerlendirildi, kurum iyi temsil edildi, nerde bir fırsat varsa kurum menfaatine dönüştürmek için gayret göstermeye çalıştık. İşin özü samimi çalışmak. Samimi çalışanlara da Allah yardım ediyor. Her anı iyi değerlendirmiş tatlı bir rüya gibi gelip geçti her birlikteliğin bir hikayesi var, biz güzel bir hikaye yazdık diye düşünüyorum. Hatırlanacak bir hikaye oldu. Destek ve katkılarınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum" dedi.


ÖĞRENCİLERLE VEDALAŞTI

Prof. Dr. Haluk Görgün kampüs içindeki son buluşmasını ise öğrencileri ile gerçekleştirdi. Rektörlüğün en keyifli yanlarını öğrencileri ile birlikte geçirdiği zamanlarda yaşadığını söyleyen Görgün, ayrılığın en güzelini yaşadığını çünkü öğrencileri ile mutlu ve huzurlu bir şekilde ayrıldığını söyledi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS