İzmit Körfezi'nden 6 ayda 180 ton çöp toplandı

İzmit Körfezi'nden 6 ayda 180 ton çöp toplandı

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi'nde 2018 yılının ilk 6 ayında deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile 180 ton çöp topladı.

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi'nde 2018 yılının ilk 6 ayında deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile 180 ton çöp topladı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, İzmit Körfezi'ne giren gemilerin atıklarını toplama işini 2 adet atık alım gemisiyle yürütürken, her yıl yaklaşık 3 bin gemiye atık alım hizmeti vererek körfezin kirletilmesine engel oluyor. İZAYDAŞ filosunda bulunan 4 adet deniz yüzeyi temizleme teknesi ile de yılın ilk 6 ayında 180 ton çöp topladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi'ni kirletenlere ciddi yaptırımlar uyguladıklarını belirterek, "Bizim en önemli çalışmalarımız çevreye ve denizlerimize yaptığımız hizmetlerdir. Denizimizi kirletenlere ciddi yaptırımlar uyguluyoruz. Ayrıca deniz süpürgesi adını verdiğimiz özel donanımlı teknelerimizle deniz üzerindeki pislikleri temizliyoruz." dedi.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS