Mehmetçik için dua ettiler, kan bağışladılar

Mehmetçik için dua ettiler, kan bağışladılar

İZMİT'te, yüzlerce kişi bir araya gelerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için dua ettikten sonra kan bağışında bulundu.

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİT'te, yüzlerce kişi bir araya gelerek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için dua ettikten sonra kan bağışında bulundu.


Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri'nin organizasyonu ile İzmit Sabri Yalım Parkı'nda yüzlerce kişi Mehmetçik için bir araya geldi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, siyasi partilerin il başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilclerinin katıldığı etkinlikte, Grup Anka'nın ilahiler seslendirdi. Daha sonra Mehmetçik için dualar okundu. Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanı Şahin Yaşlık, Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini belirterek, "Zeytin Dalı, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır. Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgeci devletlerin Orta Doğu'dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır. Biz sulh istiyoruz, biz adalet istiyoruz. Türkiye terörle mücadele ediyor. Emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı tüm benliğimizle destekliyoruz, yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz" dedi.


Programın sonunda Kızılay'ın Mehmetçik için başlattığı 'Kan Verene Can Ver' kampanyasına destek için kan bağışı yapıldı.


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS