Muhtarı isyan ettiren sprey uygulaması

Muhtarı isyan ettiren sprey uygulaması

  KOCAELİ'nin Körfez ilçesi muhtarlarından Aynur Yiğit Şöhretli mahallelerinde bulunan elektrik trafosunun üzerine uygunsuz yazılan yarıları sildirmek için Sakarya Elektrik Dağıtım A.

 


Nabi YAZICI/KÖRFEZ(Kocaeli)(DHA)-  KOCAELİ'nin Körfez ilçesi muhtarlarından Aynur Yiğit Şöhretli mahallelerinde bulunan elektrik trafosunun üzerine uygunsuz yazılan yarıları sildirmek için Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.(SEDAŞ) dilekçeyle başvurdu. Gelen cevap karşısında şaşkına döndügünü söyleyen muhtar Şöhretli "Gelen cevap yazıların üzeri sprey boyayla kapatıldığı ve istenen işlemin gerçekleştirildiği şeklinde bana yazılı bilgi iletildi. Baktığımda ise çirkin sözlerin okunmasını engellemediğini ve daha da çirkinliği arttırılmasıyla karşılaştım" diyerek tepki gösterdi.

Mimar Sinan Mahallesi  muhtarı Aynur Yiğit Şöhretli, Mehmet Akif Ersoy Camii arkasında yer alan elektrik trafosunun üzerine yazılan ve çirkin olarak değerlendirilen yazılar için Sedaş’a yazı yazdı.Dilekçede, trafonun merkezi bir noktada olduğu ve vatandaşların yoğun şikayeti ile karşılaştığını belirterek, buranın boyanmasını isteyen bayan muhtar, bir süre sonra kontrol ettiğinde işlem yapılmadığını gördüğünü de belirtti.

4 gün sonra Muhtar Şöhretli’ye gelen cevap yazısında, yazıların üzerinin sprey boyayla kapatıldığı ve istenen işlemin yapıldığı bilgisi verildi. Bunun üzerine trafoyu kontrole giden Şöhretli gördüğü manzara karşısında şok oldu. Yazıların üzeri gerçekten sprey boyayla kapatılmış ama bu çirkin sözlerin okunmasını engellemediği gibi çirkinliği daha da arttırmıştı.

Bu duruma isyan eden ve bunu sosyal paylaşım sitesinde ki sözleriyle de dile getiren Şöhretli, konuyu daha yetkili makamlara taşıyacağını da belirtti.

Şöhretli açıklamasında, “Sedaş yetkililerini göreve davet ediyorum.05.01.2018 Tarihinde Sedaş kurumuna bölgemizin en merkezinde bulunan trafo merkezinin üzerine çirkin sözlerle v.s yazıldığını görsel olarak çevre kirliliği oluşturduğunu yazarak boyama talebinde bulunmuştuk.Resmi yazismamiza gelen cevap gerçekten traji komik. Sprey boya ile kapadık. cevabı sorunu çözmedi. Biz göz boyama istemiyoruz. Kalıcı çözümler üretin. Daha sonra yapmayı düşünüyorsanız daha açıklayacı bilgi verin. Sizce bu çalışma olmuşmu ? Sedaş yetklilerinin bu durumu incelemerini ve düzgün bir çalışma yapmalarını bekliyorum. Aksi halde bu durumu takibe alıp en üst makamlara taşıyacağım.” dedi.

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS