Soysal'dan yeni kitap: Temmuz

Soysal'dan yeni kitap: Temmuz

İZMİTLİ gazeteci-yazar Mevlüt Soysal'ın 'Temmuz / Bir Gazetecinin Üç Buçuk Haftası' adlı kitabı, kitapevlerinde yerini aldı Gazeteci-yazar Mevlüt Soysal'ın 'Temmuz / Bir Gazetecinin Üç Buçuk Haftası' adlı kitabı, Tarihçi Kitapevi etiketiyle kitapçılardaki yerini aldı.

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİTLİ gazeteci-yazar Mevlüt Soysal'ın 'Temmuz / Bir Gazetecinin Üç Buçuk Haftası' adlı kitabı, kitapevlerinde yerini aldı


Gazeteci-yazar Mevlüt Soysal'ın 'Temmuz / Bir Gazetecinin Üç Buçuk Haftası' adlı kitabı, Tarihçi Kitapevi etiketiyle kitapçılardaki yerini aldı. 'Tek Tanığım Gökyüzü' ve 'Dünün Birinde' adlı kitaplarıyla edebiyat dünyasında ses getiren gazeteci-yazar Mevlüt Soysal bu çalışmasında, 15 Temmuz ve sonrasında yaşananları kendi tanıklığıyla anlatırken, ülkenin yakın tarihinde etkisi büyük olan Ergenekon ve Balyoz kumpasları da bu kitapta yer aldı.


Bir anı formatında yazılan kitapta Soysal'ın güçlü dili ve üslubu okuyucuların eserden edebi bir tat almasını sağlıyor. Soysal'ın yaşadığı mağduriyetlerden ülkedeki atmosfere kadar birçok konunun ele alındığı kitapta, tarih, müzik, felsefe ve edebiyat da kitapta güçlü bir şekilde yer tutuyor. Soysal, Charles Bukowski, John Fante, Franz Kafka gibi yazarlar, Chopin ve Fazıl Say gibi müzisyenler ile Nuri Bilge Ceylan gibi sinemacıların üzerine bıraktığı etki ile ülkedeki ve kendi yaşamındaki buhrandan çıkış yolunu arıyor. Soysal'ın, Süleyman Demirel'den İlker Başbuğ'a, İsmail Cem'den Doğu Perinçek'e, Yaşar Nuri Öztürk'ten Muhsin Yazıcıoğlu'na kadar ülkenin önemli isimleriyle yaşadığı küçük anıların da yer aldığı kitapta, Soysal'ın Atatürk'e bakışı da yer tutuyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS