17 yaşındaki yazar, ortaokul öğrencileriyle buluştu

17 yaşındaki yazar, ortaokul öğrencileriyle buluştu

AKŞEHİR'de 17 yaşındaki Yazar Kevser Küçük, ortaokul öğrencileriyle bir araya gelip söyleşi yaptı.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA)-AKŞEHİR'de 17 yaşındaki Yazar Kevser Küçük, ortaokul öğrencileriyle bir araya gelip söyleşi yaptı. 

Akşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' adlı proje devam ediyor. Proje kapsamında Akşehirli 17 yaşındaki Yazar Kevser Küçük,  Mualla Nigar Yamaç, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip ve  Çakıllar Vali Kemal Katıtaş Ortaokulları'nda öğrencilerle bir araya gelip söyleşi yaptı. Genç yazar, 'Mutluluğun Olayım’ isimli kitabını nasıl yazdığını anlattı.

Okul hayatına devam ederken ‘Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor’ projesindeki yazarlardan etkilendiğini ve kitap yazmaya karar verdiğini anlatan genç yazar, öğrenimine dışarıdan devam ederek Arabi ilimler konusunda eğitim almaya başladığını söyledi. Kitabını yazarken ailesinden, öğretmenlerinden de büyük destek aldığını belirten Küçük, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya da desteklerinden ötürü teşekkür etti. Genç yazar, konuşmasında kitap okumanın önemine dikkat çekerek, cep telefonu, bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik aletlerin insanın beynini tembelleştirdiğini belirtip, kitap okuyan insanların hayal gücünün daha iyi çalıştığına değindi.  Kevser Küçük, etkinliklerin sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayıp kitabını da imzaladı.


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS