AK Partili Konuk: Türkiye'ye Karaman'ın damgasını vuracağız

AK Partili Konuk: Türkiye'ye Karaman'ın damgasını vuracağız

 AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, ''Milletimiz ve hemşehrilerimiz bir karar verecek, ya sonuç alacağız ve dünyaya Türkiye’nin, Türkiye’ye Karaman’ın damgasını vuracağız ya da iddialarımızdan vaz geçip içimize kapanacağız.

Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, ''Milletimiz ve hemşehrilerimiz bir karar verecek, ya sonuç alacağız ve dünyaya Türkiye’nin, Türkiye’ye Karaman’ın damgasını vuracağız ya da iddialarımızdan vaz geçip içimize kapanacağız.''dedi. 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karaman Şubesi tarafından organize edilen iftar programı Karaman Grand Otel’de yapıldı. Programa, AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un yanı sıra, Karaman protokolü ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları katıldı. Programda konuşan Milletvekili Konuk, serbest bölge, lojistik merkezi, havaalanı, hızlı tren, sulama projeleri ve turizm yatırımlarının Karaman için oldukça önemli olduğunu söyledi ve ekonomideki büyümenin daha da ileri seviyelere çıkarılması için ihracat yapılan ülke sayısının artırılması gerektiğine dikkat çekti. Karaman’ın daha güçlü bir konuma gelmesi için çalışmaya devam edeceğini ifade eden Milletvekili Konuk,''Ortaya konulan hedeflere ulaşılması noktasında Karaman için, hemşehrilerim için hem bedenimi hem aklımı terletmeye devam edeceğim.''dedi.
AK Parti iktidarında Türkiye’nin 3 kat büyüdüğünü, ülkenin dört bir yanının bölünmüş yollarla, hızlı trenlerle, köprülerle donatıldığını, Karaman başta olmak üzere tüm Anadolu’da yatırım atağının başlatıldığını belirtti.Recep Konuk, “AK Parti, kimsesizlerin kimsesi olmuş, evde bakım hizmetinden, yaşlı aylığına kadar sosyal devletin yapması gereken ne kadar hizmet varsa hepsini hayata geçirmiş, Türkiye’nin ihracat rakamını 4,5 kat arttırmış, Karaman’a üniversite kazandırmış, onlarca sulama projesini hayata geçirmiş, Karaman’da üretilen hem iç hem dış pazarlara hızlı ve ucuz ulaşsın diye Karaman’ı yol ağlarının merkezi haline getirmiş, serbest bölge, lojistik merkez, havaalanı, hızlı tren yatırımlarını son aşamaya getirmiş bir ailedir. Önümüzde bir seçim, iki sandık var. Birinde Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz, diğerinde meclisi. Biz diyoruz ki, güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye. Biz, büyümeye devam diyoruz. Yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. Vakit Türkiye vakti, vakit Karaman vakti diyoruz. Hasat vakti diyoruz” şeklinde konuştu.
Konuk, ''Şimdi yapılanların sonucunun alınacağı bir döneme geldik. Türkiye’nin hem üretimini katlayacağı, hem dünya ticaretinden daha çok pay alacağımız bir dönemin başlangıcındayız. O nedenle bu seçim son derece önemli. Milletimiz ve hemşehrilerimiz bir karar verecek, ya sonuç alacağız ve dünyaya Türkiye’nin, Türkiye’ye Karaman’ın damgasını vuracağız ya da iddialarımızdan vaz geçip içimize kapanacağız.''dedi.
Karaman’ın Serbest Bölge gibi yatırımları çok iyi değerlendirmesi gerektiğini de ifade eden  Konuk, özellikle Afrika pazarının Serbest Bölgesiyle hızlı treniyle önemli bir merkez haline gelen Karaman için çok büyük bir imkân olduğunu ve Karaman’ın bu imkânı çok iyi kullanarak, Orta Anadolu’nun Afrika başta olmak üzere tüm dünyaya açılan kapısı olacağını söyledi.
Konuk, “Bugün bir gelişme daha yaşandı, Diş Hekimliği Fakültemiz bitti, hizmet vermeye başlıyor, bu arada Tıp Fakültemizi de Karaman’a kazandırmış olduk, hayırlı mübarek olsun.''
dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS