Akşehir Bir Milyon Kitaba koşuyor

Akşehir Bir Milyon Kitaba koşuyor

AKŞEHİR Belediyesi tarafından 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor'  projesi kapsamında Yazar Bestami Yazgan, öğrencilerle bir araya gelip söyleşi yaptı.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA)- AKŞEHİR Belediyesi tarafından 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor'  projesi kapsamında Yazar Bestami Yazgan, öğrencilerle bir araya gelip söyleşi yaptı.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Eğitimevi Organizasyon işbirliği ile 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' ismiyle düzenlenen proje kapsamında okullarda düzenlenen etkinliklerle, öğrencilerle yazar buluşmaları sürüyor.

“Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesi adı altında düzenlenen yazar - öğrenci buluşmaları kapsamında Yazar Bestami Yazgan, Cumhuriyet İlkokulu ve Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen etkinliklerle öğrencilerle bir araya geldi.

Yazar Yazgan, okumanın önemi dikkat çekerken, susuz bir çiçek ve fidan nasıl kuruyorsa bilgisiz kalan, kitap okumayan insanında beyninin gelişmeyip, yetersiz kalacağını söyledi. Programında öğrencilerle birlikte şiirler seslendiren Yazar Bestami Yazgan, Cumhuriyet İlkokulu’nda öğrencilerden birisine ezbere bildiği bir şiiri okumasını istediğinde öğrencinin İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuması ve tüm öğrencilerin de o öğrenciye eşlik etmesiyle duygusal anlar yaşadı. Yazar Yazgan; etkinlikler sonunda öğrencilerden gelen soruları cevaplayıp, kitaplarını da imzaladı.


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS