Akşehir'de sağlıklı yaşam merkezi hizmete girdi

Akşehir'de sağlıklı yaşam merkezi hizmete  girdi

AKŞEHİR Belediyesine ait Aquapark Kapalı Yüzme Havuzu ile Sağlıklı Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA)- AKŞEHİR Belediyesine ait Aquapark Kapalı Yüzme Havuzu ile Sağlıklı Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Orhan Erdem, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, bazı kamu kurum müdürleri, Akşehir Spor Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya “2008-2009 yıllarında bu tesis Akşehir’imize kazandırıldı ve uzun yıllar hizmet verdi. Ama işletmecilik sorunları nedeniyle geçtiğimiz aylarda biraz atıl kalmıştı. Bizde Akşehir Belediyesi olarak hem bu yatırıma sahip çıkmak hem de beklenen faydanın tekrar sağlanmasını temin etmek amacıyla tadilat yaptık. İşletmecilikle ilgili tekrar bir sorun yaşamamak adına da özellikle işletmesinin zor olduğu bu kapalı havuz, fitness salonu, hamam, sauna olan bölümü Akşehir Belediyesi olarak işletilmesi için yola koyulduk. Yan taraftaki Aqua bölümü ve Havuz başı düğün salonu bölümü de Akşehirli bir firmamıza ihale edildi. Birkaç gün sonra inşallah o da hizmete başlayacak. Yine üçüncü bölüm olan kapalı halı saha ve tenis kortu bölümünü de Akşehir Sporumuza bir proje karşılığında verdik. Akşehir Spor’da taraftarlar derneğimize bir sözleşme karşılığında orayı verdi. İnşallah orası da Akşehir Spor Taraftarlar Derneğimiz tarafından hizmet verecek” dedi.

Akşehir’de spora büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Başkan Akkaya “Akşehir Sporumuz 8 kategoride 8 spor dalıyla hizmet veriyor. 375 sporcumuz var. Tabi bunlardan en önemlisi BAL Liginde mücadele eden Akşehir Spor Futbol Takımımız. Bunun dışında, halterde, halk oyunlarında, güreşte, okçulukta birçok alanda faaliyet yapılıyor. Önümüzdeki günlerde inşallah bunlara yüzmeyi de ekleyeceğiz. Bu tesisi de biraz da onun için elden geçirdik. Akşehir’de yüzme bilmeyen gencimiz, öğrencimiz kalmasın kampanyasıyla bu tesis dolu dolu hizmet verecek. Akşehir’imizde bu anlamda hizmet veren kuruluşlarımızda var onlarla rekabet halinde değil güzel bir dayanışma içerisinde Akşehir’imize ve değerli hemşehrilerimize Sağlıklı Yaşam Merkezi ismiyle hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ilerleyen zamanlarda Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol yapılarak Akşehir’de yüzme bilmeyen genç ve öğrencinin kalmaması için çalışma yapılacağının altını çizerek tesisi Akşehir’e kazandıran dönemin Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu’na da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, buhar odası gibi alanlardan oluşan tesisi gezdi. Akşehir Spor Olimpik Okçuluk Takımı da küçük bir gösteri sundu.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS