Başkan Altay,“ Zaferin mayasında vatan sevgisi vardı'

Başkan Altay,“ Zaferin mayasında vatan sevgisi vardı'

SELÇUKLU Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çanakkale Zaferinin 103'üncü yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

KONYA,(DHA)-SELÇUKLU Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çanakkale Zaferinin 103'üncü yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Çanakkale’de verilen mücadelenin eşsiz bir zafer olduğunu ifade eden Başkan Altay,“ Zaferin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele vardı” dedi.   

Çanakkale Zaferi'nin Türk Milleti’nin zorlu şartlarda verdiği eşsiz bir mücadele ve kahramanlık destanı olduğunu belirten Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Çanakkale’nin aziz kahramanları 250 bin şehit ve binlerce gazisi ile vatan topraklarını işgal etmek isteyenlere geçit vermemiştir. Konu bağımsızlık olduğunda bu uğurda canı pahasına vatanını koruyan ve bunu tüm dünyaya gösteren ecdadımız “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler. Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu vardır. Çanakkale, bugünün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelinin atıldığı eşsiz bir zaferdir” dedi.  


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS