Başkan Tutal, madalya kazanan sporcuları makamında kabul etti

Başkan Tutal, madalya kazanan sporcuları makamında kabul etti

ÇANAKKALE’de 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Şampiyonası'ndan Altın madalya ile dönen Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai sporcuları, başkan Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret etti.

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR, (Konya) (DHA)- ÇANAKKALE’de 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Şampiyonası'ndan Altın madalya ile dönen Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai sporcuları, başkan Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret etti.

Çanakkale ve 15 Temmuz Destanı Şehitleri Minikler ve Yıldızlar Muay Thai Türkiye Şampiyonasına yaklaşık 650 sporcu katılırken, Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai sporcularından 60 kiloda Efe Buğra Yıldız Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Sporcuların altın madalya kazanmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten başkan Mehmet Tutal, "Muay Thai sporunda kısa bir sürede sporcularımızın altın madalya kazanması bizleri mutlu etti. Kendilerine ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Sert bir spor dalı. Sporcunun kendisine özgüvenini getirir.Bu spor dallarımızda hem kişisel gelişim , hem de medeni cesaret noktasında enerjilerini doğal olarak kullanmaları iyi. Çocuklarımız enerjilerini bu şekilde gidermezlerse ya kavga edecek birbirlerini yaralayacaklar  yada kötü alışkanlıklar kazanacaklar.  Bu nedenle Seydişehir Belediyesi olarak biz her zaman sporcularımızın yanındayız. Ben sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Başkan Tutal, daha sonra Türkiye şampiyonu Efe Buğra Yıldız, 44 kiloda Minik Erkek Türkiye ikincisi Ali Deniz Çağlayan ve 40 kiloda Minik Erkek Türkiye ikincisi Faruk Dönmez 'e madalyalarını takarak altınla ödüllendirdi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS