‘Can Erik’ Akşehirli tiyatro severlerle buluştu

‘Can Erik’ Akşehirli tiyatro severlerle buluştu

AKŞEHİR'de 59'uncuUluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Tiyatroname Esatgil Tiyatrosu tarafından sahnelen “Can Erik” isimli oyun, Akşehir Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA) - AKŞEHİR'de 59'uncuUluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Tiyatroname Esatgil Tiyatrosu tarafından sahnelen “Can Erik” isimli oyun, Akşehir Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. 


Murat Tavlı, İpek Tanrıyar, Nami Esatgil ve Efsane Geçen oyuncu olarak rol adığı Can Erik adlı oyunda; Kayserili salam sucuk pastırma  tüccarı Mülayim ve eşi Oya’nın, evlerine yüzsüzce yerleşen Can Erik'i kovmak için uğraşması, bir yandan da oyuncu olma meraklısı olan yan komşuları Sabriye'nin anlamsız girişleri konusu işlendi. Oyun boyunca izleyiciler kahkahaya boğulurken, oyun bitiminde oyuncular ayakta alkışlandı.


Oyun sonunda Tiyatro ekibine bir plaket takdim eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Akşehir’de halk oyunlarıyla, tiyatrolarla, konserlerle dolu dolu bir şenlik geçtiğini ifade ederek Tiyatroname Esatgil oyuncularına teşekkür ediyorum. Güzel bir oyun sergilediler, sizleri de umarım eğlendirmişlerdir, güzel bir vakit geçirmişinizdir. Yine her zaman onları Akşehir’de, dünyanın ortasında, Nasreddin Hoca’nın memleketinde, hocanın torunları olarak görmekten kıvanç duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.


Oyun sonrasında konuşan Usta Oyuncu Nami Esatgil; tiyatro sanatının önemine dikkat çekti. “Biz hemen hemen ülkemizin bir çok yerine gidiyoruz. Gerçekten Türkiye’de tiyatro sanatı unutulmakta, bir çok belediye başkanlarımız tiyatro sanatına önem vermemektedir. Akşehir Belediye Başkanımız Salih Akkaya’nın bu ilgisi bizleri gerçekten memnun etti. Akşehirli tüm hemşerilerimden başkanlarına sahip çıkmalarını rica ediyorum. Ne mutlu ki, sanatını ve sanatçıyı seven bir başkanınız var, bizleri izlediğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, kalın sağlıcakla” dedi.


 FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS