'Güle oynaya camiye gel' projesi kapsamında çocuklara bisikletleri dağıtıldı

'Güle oynaya camiye gel' projesi kapsamında çocuklara bisikletleri dağıtıldı

KONYA Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Güle Oynala Camiye Gel' projesi kapsamında 40 gün boyunca sabah namazına camiye gelerek bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisikletleri dağıtıldı.

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR, (Konya) (DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Güle Oynala Camiye Gel' projesi kapsamında 40 gün boyunca sabah namazına camiye gelerek bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisikletleri dağıtıldı.
Proje kapsamında 40 gün boyunca sabah namazına camiye gelerek bisiklet almaya hak kazanan çocuklara hediyelerini Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal verdi. Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Tutal, "Bu topraklara geldiğimiz günden beri Elhamdülillah ezan sesi hiç dinmedi, dinmeyecekte. 25 yıllık eğitim hayatımda manevi duygularla mücehhez olmuş çocukların, gençlerin derslerinde daha başarılı, ailelerine, anne ve babalarına daha saygılı ve ileride de bu memlekete, vatanına daha çok hizmeti olan gençler olduğuna şahitlik ettik. Çocuklarımızı ne kadar çok gönlü, kalbi imanla dolu yetiştirebilirsek, camiye bağlı olarak yetiştirebilirsek, memleketine, anne ve babalarına bağlılıkları o kadar iyi oluyor. Çağımızda çocuklarımıza namaz ibadetini alıştırırken severek alıştırmamız gerekiyor. Bu projemiz çok ince ve duyarlılık barındıran bir proje. Konya ve ilçelerinde uygulanan bu projemiz için ben Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.
İlçeler arasında en fazla müracaat edilen ilçenin Seydişehir olduğuna dikkat çeken Tutal, "Bizde bir buçuk ay kadar bir süre yavrularımıza destek vermek için sabah namazlarını birlikte kıldık. Çeşitli hediyeler kitaplar, hadis kartelaları dağıttık. Kahvaltı yaptık. Güzel bir ortam oldu. Mescid-i nebevinin avlusu gibi oldu.İnşaallah bu gün ödüllerini alacaklar. Ama en büyük ödül Allah katında alacakları ödüldür. Çocuklarımızın alacakları bisikletini kazasız belasız iyi günlerde kullanmalarını temenni ediyorum." diye konuştu. 
Protokol konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Adem Bebek'in yapmış olduğu dua ile  bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisikletleri takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS