İLHAM projesi yurt dışına açılıyor

İLHAM projesi yurt dışına açılıyor

SELÇUKLU Belediyesi'nin katkılarıyla Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından sürdürülen İLHAM Okumaları yeni dönemde Karaman ve Nevşehir’in dahil edilmesi, ayrıca devam eden süreçte de yurt dışı merkezlerinin açılması gibi önemli konularda karar alındı.

KONYA, (DHA) - SELÇUKLU Belediyesi'nin katkılarıyla Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından sürdürülen İLHAM Okumaları yeni dönemde Karaman ve Nevşehir’in dahil edilmesi, ayrıca devam eden süreçte de yurt dışı merkezlerinin açılması gibi önemli konularda karar alındı.

İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi (İLHAM) istişare toplantısında konuşan İLHAM koordinatörlerinden Prof. Dr. Okumuşlar “Allah’a hamdolsun bu yürüyüşte ilham almaya ve ilham vermeye devam ediyoruz. Bu yıl Karaman’da İLHAM okumaları başlıyor. Nevşehir'de bu dönem okumaları Ertan hocam başlatıyor. Yine İLHAM'ın geleceği adına önemli bir çalışmayı da yurt dışı için sürdürüyoruz. İnşallah İLHAM Almanya ve Avusturya’da da başlayacak” dedi.

Daha sonra söz alan bir diğer İLHAM Koordinatörü  Prof. Dr. Ertan Özensel de, “İLHAM'ın sürdürülebilirliğine dikkat çekti. Özensel, "TİMAV’la başladığımız bu yolculuk, TİMAV yönetim kurulunun özverileri ve son üç dört yıldır Selçuklu Belediyesi’nin maddi ve manevi katkılarıyla önemli bir aşamaya geldi. Selçuklu Belediyesi sürdürülebilirliği sağlama adına bize gerçekten çok önemli destekler veriyorlar” şeklinde konuştu.

TİMAV Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz de TİMAV bugüne kadar olan hikayesinin bir başarı öyküsü olduğunu ifade etti. Öksüz şöyle devam etti:

“Bundan 7 yıl önce TİMAV bünyesinde böyle bir hizmeti Allah bize nasip etti. Çok az bir öğrenci gurubuyla başladı ve şimdi de binleri ifade eden öğrenci, yüzleri ifade eden hoca rakamlarına ulaştı. Gönlümüz ister ki; ilim ve hikmet arayanlar dünyanın dört bir yanına ulaşsın. Ama bu merhale merhale olacak bir şey. İnşallah o günlerde olacaktır. İLHAM’ın böyle kurumsallaşmasında, istikrarla yoluna devam etmesinde en büyük destekçimiz olan Selçuklu Belediyemize ve kıymetli Uğur İbrahim Altay başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz”

YENİ GENÇLİK MERKEZİMİZ BU ÇALIŞMALARA DAHA ÇOK KATKI SUNACAK

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay İLHAM' a sağladıkları destekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Altay,"TİMAV ve İLHAM’la yapmış olduğumuz bu çalışmanın bize de çok büyük faydası oldu. Selçuklu Belediyesi olarak sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız çalışmalarımızı bir kurumsal yapıya büründürdük ve proje çağrısına çıkarak o projeleri destekliyoruz. Bugün bu destek 3 milyona yakın bir rakama ulaştı. Bundan da çok memnunuz. Sivil toplum kuruluşlarımızın şehrimiz adına bir fikir beyan etmesinden projeye ortak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. İLHAM’ın Karaman Nevşehir ve yurt dışında başlayacak olması beni ayrıca mutlu etti" dedi.

Altay ayrıca yeni bir gençlik merkezinin ihalesinin yapıldığını, önümüzdeki yıl ikinci döneme yetişeceğinin müjdesini verdi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS