Selçuklu Belediyesi tarafından yapımına başlanan mahalle konağı sona yaklaşıyor

Selçuklu Belediyesi tarafından yapımına başlanan mahalle konağı sona yaklaşıyor

SELÇUKLU Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi'nde yapımına başlanan mahalle konağında inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.

KONYA,(DHA) - SELÇUKLU Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi'nde yapımına başlanan mahalle konağında inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor.Kısa süre önce yapımına başlanan Mahalle Konağında yüzde 70’lik kısım tamamlanırken, tesisin birkaç ay sonra vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi'nde her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerini rahatça gerçekleştirebileceği bir yaşam alanı olacak olan Yazır Mahalle Konağı, 4 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip olacak.  Zemin, birinci ve ikinci kattan oluşacak mahalle konağının zemin katında emekli lokali, kapalı havuz, spor salonu, hamam, buhar odası, ılıklık, vitamin bar ve sauna, birinci katında erkek ve bayan fitness salonları, spor salonu ve soyunma odaları, sağlıklı yaşam alanı olarak planlanan ikinci katında ise çok amaçlı salon, mamografi odası, simear odası, diyetisyen odası, sigara bırakma odası, muayene odası ve rezerv odaları yer alacak.

YAZIR MAHALLE KONAĞI 7 MİLYON 727 BİN TL'YE MAL OLACAK

Selçuklu'da sosyal yatırımların ilçeye değer kattığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," İlçeye kazandırdığımız mahalle konakları ile vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif hayatına katkı sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın tesislerimize olan yoğun ilgisi bizleri yenilerini kazandırma konusunda teşvik ediyor. Yazır Mahallesi'nde imalatına başladığımız tesisimiz tamamlandığında mahallemize değer katacak" dedi.     

"Hizmet Planlaması Mahallerin İhtiyaçları Doğrultusunda Yapılıyor"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu'ya kazandırılacak 12'inci tesis olan Yazır Mahalle konağının bu yıl Eylül sonunda hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

Başkan Pekyatırmacı," Tüm mahallerimizde her yaştan insanımızın faydalanacağı konaklar inşa ediyoruz. Bu kapsamda Yazır Mahalle Konağı’nın yapımına da devam ediyoruz. Yazır Mahalle Konağımızda hem baylar hem de bayanlar için yarı olimpik yüzme havuzu ve fitness salonları yer alacak. Ayrıca hamam ve saunadan oluşan bir kompleks inşa ediyoruz. Şuanda inşaatın % 70’i tamamlanmış oldu. Bu lokallerimizden emeklilerimiz, hanımlarımız ve mahallerimizdeki gençlerimiz ve bütün yaş grubundan insanımız hizmet alıyorlar. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS