Selçuklu'ya yeni gençlik merkezi

Selçuklu'ya yeni gençlik merkezi

SELÇUKLU Belediyesi tarafından  Talha Bayrakcı Gençlik Merkezine ait yeni binanın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

KONYA,(DHA)-SELÇUKLU Belediyesi tarafından  Talha Bayrakcı Gençlik Merkezine ait yeni binanın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Ülkemizin en genç nüfus oranına sahip merkez ilçelerden biri olan Selçuklu’da üniversite öğrencilerinin milli ve manevi değerlere bağlı bir şekilde geleceğe hazırlanmaları adına eğitim ve gençlik faaliyetlerine büyük önem veriliyor.  Öğrencilerin sosyal, kültürel, eğitim programlarının yanı sıra kariyer yaşamlarına da destek olarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama noktasında önemli bir boşluğu dolduran Talha Bayrakcı Gençlik Merkezi, yeni yerinde 4400 memterekare alanda bodrum, zemin, 3 kat ve terastan oluşacak. İçerisinde özel çalışma odaları, atölyeler, etüt salonları, derslikler, fuaye, toplantı salonu, kafe, ofisler ve kütüphane bulunacak olan gençlik merkezi 9 milyon liraya mal olacak. Yılbaşında başlayan inşaat çalışmalarının yılsonu itibariyle tamamlanması planlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Talha Bayrakçı Gençlik Merkezinin üniversite gençliğinden yoğun ilgi gördüğünü belirtti.  Pekyatırmacı, ''Mülkiyeti belediyemize ait yeni gençlik merkezimizin üniversite öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Şu anki binamız öğrenci kapasitemizi tam olarak karşılamıyor. Daha çok dersliğin olduğu, içinde konferans ve toplantıların yapılabileceği salonların olduğu yeni gençlik merkezimizi, şu anki yerin hemen yakınında inşa ediyoruz. Böylece hizmet standardımızı daha da yükseltmiş olacağız. Tüm genç kardeşlerimizi gençlik merkezimizden faydalanmaya ve buradaki etkinliklere katılmaya davet ediyorum.''dedi.  

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS