Şenliğe Bangladeşli misafir

Şenliğe Bangladeşli misafir

59'uncu Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Akşehir’e gelen Bangladeşli Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı da makamında ziyaret etti.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(Konya)(DHA) - 59'uncu Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Akşehir’e gelen Bangladeşli Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı da makamında ziyaret etti.


Kendi ülkesinde de Nasreddin Hoca’nın çok iyi bilindiğini, çocukluğunda  Nasreddin Hoca fıkralarından çok etkilendiğini ve büyüdüğü zaman Nasreddin Hoca’yı araştırıp onun üzerine bir kitap yazdığını belirten Haq, kendi ülkelerinde de Molla Nasreddin bulunduğunu ve onunda bizim Nasreddin Hoca’mız gibi kadılık yapıp, filozof ve alim bir insan olduğunu anlattı.


Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’da Bangladeşli Muhammad Lutful Haq’ı Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek Bangladeş’teki Nasreddin Hoca’nın da Akşehir’deki Nasreddin Hoca’ya çok benzediğini belirterek “O hoca bizim Nasreddin Hoca’mızı ta kendisidir. Nasreddin Hoca’mız tüm dünyaya mal olmuş, ilim adamı, filozof ve gül-düşün ustasıdır” dedi.


Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq kendi yazmış olduğu Nasreddin Hoca ile ilgili kitapları Başkan Akkaya’ya takdim ederken, ülkesinde yaptırdığı ve çeşitli ülkelerdeki Nasreddin Hoca figürlerinin bulunduğu bir afişi de Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya hediye etti. Başkan Akkaya’da Gazeteci –Yazar Muhammad Lutful Haq’a Nasreddin Hoca’nın ters çalışan saati ile bir plaket takdim etti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS