Seydişehir'de 79 milyon liralık Kuğulu Tabiat Parkı projesi

Seydişehir'de 79 milyon liralık Kuğulu Tabiat Parkı projesi

SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kentin sembolü olması düşünülen Kuğulu Tabiat Parkı'nın 1.

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR,(Konya)(DHA)- SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal, kentin sembolü olması düşünülen Kuğulu Tabiat Parkı'nın 1.7 milyon metrekare alanı kapsadığını ve parkın tamamını kapsayın projenin de 79 milyon lira olduğunu söyledi. 

Kuğulu Tabiat Parkı'nın proje çalışmasıyla ilgili yapılan toplantıya  Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Orman Genel Müdürlüğü , Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  uzmanları katıldı. 

Kuğulu Tabiat Parkı'ndaki yapım çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ''Kuğulu Parkımızın A tipi tabiat parkı olarak ilan edilmesiyle birlikte çalışmalar hız kazandı.Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılması planlanan çalışmalar sunum eşliğinde ele alındı.Kır ve Seyir Terası, Bunglow Evler, Çadır ve Karavan Kamp Alanları, Seyir Kulelerinin yapımı projeleri sunum eşliğinde anlatıldı.Çalışmalarımız en kısa zamanda başlayacak" dedi.

Tutal, şehrin sembolü olması planlanan parkın 1.7 milyon metrekare alanı kapsadığını ve parkın tamamını kapsayın projenin de 79 milyon lira olduğunu söyledi.  


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS