Seydişehir'de Esat Kabaklı konseri

Seydişehir'de Esat Kabaklı konseri

SEYDİŞEHİR  Belediyesi tarafından bu yıl 2'ncisi  düzenlenen ve birbirinden ünlü sanatçıların yer aldığı Kalkınma Şöleni Esat Kabaklı konseri ile devam ediyor.

Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR,(Konya) (DHA) - SEYDİŞEHİR  Belediyesi tarafından bu yıl 2'ncisi  düzenlenen ve birbirinden ünlü sanatçıların yer aldığı Kalkınma Şöleni Esat Kabaklı konseri ile devam ediyor. 

Şölene AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, Protokol üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer,  STK Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri , Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kalkınma Şöleninin üçüncü gününde ilk olarak TRT sanatçısı Alper Alparslan sahne aldı.Sergilediği  performansla izleyicileri coşturan Alparslan dinleyicilerinden büyük beğeni aldı.

Bizi biz yapan değerleri vardır diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "bu değerler bizim milli ve manevi değerlerimizdir. Bizim özümüzü yansıtan türkülerimizi inşallah bugün Esat Kabaklı hocamızdan dinleyeceğiz. Ben kendisine ilçemize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Konya Ak Parti Milletvekilimiz Halil Etyemez ve şölenimize katılan tüm misafirlerimize saygılarımı sunuyorum" dedi.

Kalkınma Şölenini düzenlemesinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a teşekkür eden AK Parti Milletvekili Halil Etyemez; "çalışkan bir belediye başkanımız var. Şu günlerde kalkınma şöleni düzenlemiş olmak, ülkemiz ve milletimiz adına birlik ve beraberlik adına çok önemli.Hep beraber onlar bizi istemeseler de biz inadına çalışacağız, inadına üreteceğiz, inadına yükselecek ve ülkemizi kalkındıracağız. Amerika şunu bilsin, biz aç susuz dururuz , yemeden içmeden dururuz kanaatli toplumuz. Bu vatanı bu milleti hiç bir kimseye çiğnetmeyiz bunu bilsinler. Ülkemizin sınırlarını kimseye dokundurtmayız" dedi.

Protokol konuşmalarının   ardından  vatandaşlar Esat Kabaklı’nın söylediği türkü ve kahramanlık marşlarıyla coştu. Özellikle Bil Oğlum, O Mübarek Bayrak, Çanakkale türküleri izleyicilerden defalarca tekrarı istendi.Yoğun katılımın gerçekleştiği konserde, vatandaşlar sık sık Esat Kabaklı'ya eşlik ederek türkülerle birlikte milli ve manevi değerler şaha kalktı. Özellikle konserin sonlarına doğru  söylediği "O Mübarek Bayrak İşte Bu Bayrak" türküsüne bayrak açarak eşlik eden Seydişehir'liler , Esat Kabaklı'yı alkışlarla uğurladı. Konser sonunda  Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, sanatçı Esat Kabaklı'ya plaket takdim etti.

 

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS