Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, Çin'de de kürsüye çıkmayı başardı

Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, Çin'de de kürsüye çıkmayı başardı

TORKU Şekerspor Bisiklet Takımı, Çin’de gerçekleştirilen 2018 Mavi Göl Turu’na damgasını vurdu.

KONYA,(DHA)- TORKU Şekerspor Bisiklet Takımı, Çin’de gerçekleştirilen 2018 Mavi Göl Turu’na damgasını vurdu. 162 kilometrelik ilk turda Batuhan Özgür ikinci, Onur Balkan da üçüncü olmayı başardı.

Katıldığı bütün yarışlarda derece elde eden ve Türkiye’nin tek kıta bisiklet takımı olan Torku Şekerspor, Çin’de düzenlenen 2018 Mavi Göl Turu’nda da adından söz ettirmeyi başardı. Zorlu etaplarıyla otoritelerin dikkatini çeken Tour of Qinghai Lake, bu yıl da soğuk, yağmur ve yüksek rakım tırmanışlarıyla yarışçıları oldukça zorladı. Dünyaca ünlü birçok bisikletçinin katıldığı Tour of Qinghai Lake’da Torku Şeker, elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekti. Oldukça çekişmeli geçen 162 kilometrelik birinci etapta Batuhan Özgür ikinciliğin, Onur Balkan da üçüncülüğün sahibi oldu. Batuhan Özgür, yeşil mayo giymeye de hak kazandı.

TORKU ŞEKERSPOR, BAŞARININ TESADÜF OLMADIĞINI GÖSTERDİ

Grand Prix'den büyük bir başarı ile çıktıklarını ifade eden Torku Şekerspor Kulübü Bisiklet Antrenörü Branco Filip, “Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Belgrad, Sırbistan ve Bosna Hersek’te düzenlenen uluslararası yarışlarında iyi bir performans gösterdik. Şimdi de Çin’de hem kürsüye çıkmış olduk, hem de tırmanışlarda önemli bir başarı elde ettik. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunda iyi bir netice almak istiyoruz, onun için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Torku Şekerspor başarının tesadüf olmadığını herkese göstermiş oldu. İyi takım olmayı başarıyoruz, birbirimizi başarıya taşıyoruz, bu tempoda devam edeceğiz.” dedi.

Branco Filip, kendilerinden desteklerini hiç esirgemeyen Recep Konuk’a da teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 


FOTOĞRAFLI 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS