'Usta' oyunu, Akşehirlilerle buluştu

'Usta' oyunu, Akşehirlilerle buluştu

KONYA'da Akşehir Belediyesi Abdülhamid Han'ın vefatının 100'üncü yılı nedeniyle sahnelenen 'Usta' adlı tiyatro oyununu Akşehirlilerle buluşturdu.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR, (Konya)(DHA)-KONYA'da Akşehir Belediyesi Abdülhamid Han'ın vefatının 100'üncü yılı nedeniyle sahnelenen 'Usta' adlı tiyatro oyununu Akşehirlilerle buluşturdu. 

Akşehir Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşan oyuna yoğun ilgi oldu. Abdülhamid Han'ın vefatının 100'üncü yılı dolayısıyla sahnelenen oyunu; dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez yönetirken 2. Abdülhamid Hanı’da yine Ahmet Yenilmez canlandırdı.

Osmanlı Hanedanının 34'üncü Padişahı olan Sultan 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi anlatan ve baba-kız ilişkisi üzerinden ilerleyen oyunu; Akşehir Kaymakamı Ahmet Türk, Yunak Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, ilçe protokolü, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda davetli izledi.

Ziraat Bankası’nın desteği ile 81 ili sahnelenecek olan ve ilçe bazında sadece Akşehir’de sergilenen oyunun sonunda İlçe Kaymakamı Mehmet Türk ile Akşehir Belediye Başkanı  Salih Akkaya tarafından oyunculara bir plaket takdim edildi.  


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS