Yazar Necati Demirci öğrencilerle buluştu

Yazar Necati Demirci öğrencilerle buluştu

AKŞEHİR'de “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" projesi kapsamında okullarda yazar-öğrenci buluşmaları devam ediyor.

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR,(KONYA) (DHA)- AKŞEHİR'de “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" projesi kapsamında okullarda yazar-öğrenci buluşmaları devam ediyor.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü, 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor'  projesi kapsamında, okullarda düzenlenen yazar-öğrenci buluşmaları devam ediyor. Yazar Necati Demirci,  Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle biraraya geldi.

Okumanın önemine dikkat çeken Demirci, yazar olmak isteyen öğrencilere de tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere hedef belirleme noktasında nasıl bir yol izleneceğiyle ilgili düşüncelerini anlatan Demirci “Sevgili gençler bu okula gelirken ve mezun olduktan sonra hedeflerinizi belirlemişseniz, o hedeflere gitmek için neler yapmanız gerektiğini biliyorsanız, hedefin içi çok doludur. Hedefiniz olmazsa istediğiniz kadar akademik anlamda başarı sağlayın sonucu bir hiçtir. Bir yere bağlanmıyorsa istediğiniz kadar yol yapın, yolun hiçbir önemi yoktur. Yolun mutlaka bir yere bağlanması gerekmektedir. Hiçbir zaman para için bir şey yapmayın. Yaptığınız iş para getirebilir ama para için yapıyorsanız hiçbir şey kazanamazsanız. Öncelik, bir iş yaparken insanlara nasıl faydalı olabiliriz onu düşünün ve eğer yaptığınız işin insanlığa faydası yoksa hiçbir anlamı yoktur.” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Necati Demirci daha sonra kitplarını imzaladı.

FOTOĞRAFLI


 


     


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS