Eşi dostu için fırın yapıyor

Eşi dostu için fırın yapıyor

KÜTAHYA'nın Simav ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Hürriyet Ulus, küçükken babasından öğrendiği ekmek fırını inşasını dostları için yapıyor.

KÜTAHYA'nın Simav ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Hürriyet Ulus, küçükken babasından öğrendiği ekmek fırını inşasını dostları için yapıyor. Özel bir çamur ile ateş tuğlasından yapılan fırını birkaç günde tamamlayan Ulus, "Eşim, dostum ve yakınlarımın fırın ihtiyaçlarını karşılamak bana yetiyor. Kendime meşgale buldum" dedi.


Beş yıl önce bir arkadaşının bahçesinde ihtiyaç üzerine ekmek fırını yapan 2 çocuk annesi olan ev hanımı Hürriyet Ulus'un namı, çevresinde yayıldı. Evinin, tarlasının ya da bağ ile bahçesinin bir köşesine bir fırın yaptırmak isteyen tanıdıkları, Ulus'un kapısını çalmaya başladı. Özel bir çamur ile ateş tuğlasından yapılan fırının 4- 5 günde tamamlandığı belirtildi.


Fırın yapma işinden ücret almadığını belirten Ulus, "Ben bu işi para için yapmıyorum. Eş, dost ve yakınlarımın hatırını kıramadığım için onların ihtiyaçlarını gideriyorum. Çalışma esnasında 62 yaşındaki eşim İsmail Ulus da bana yardım ediyor. Maksat vatandaşın gönlü hoş olsun" diye konuştu.


HAYIR DUASI YETİYOR


Özel bir çamur ile ateş tuğlasından yapılan fırının 4 veya 5 günlük bir süreçte tamamlandığını anlatan Hürriyet Ulus, "Fırın inşa ettiklerimin hayır dualarını almak bana yetiyor. Bu günlerde Simav'da fırın ustası bulmak çok zor. Son olarak da komşum Mehmet Büyük Yıldırım benden tarlasına mini bir fırın yapmamı rica etti, kıramadım. Şimdi onun tarlasının bir köşesine eşimin de yardımıyla fırın yapıyorum. Eşim, dostum ve yakınlarımın fırın ihtiyaçlarını karşılamak bana yetiyor. Kendime meşgale buldum" diye konuştu.


Mehmet YENEN / SİMAV (Kütahya), (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS