Kütahya Valisi Nayir'den trafik uygulama noktalarına ziyaret

Kütahya Valisi Nayir'den trafik uygulama noktalarına ziyaret

KÜTAHYA Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve İl Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Hikmet Uz ile birlikte polis ve jandarma uygulama noktalarını ziyaret ederek bayram tedbirleri hakkında bilgi alarak denetleme yaptı.

Oğuzhan KILIÇ/ KÜTAHYA,(DHA)- KÜTAHYA Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Emniyet Müdürü Hasan Çevik ve İl Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Hikmet Uz ile birlikte polis ve jandarma uygulama noktalarını ziyaret ederek bayram tedbirleri hakkında bilgi alarak denetleme yaptı.

İç işleri bakanlığının başlattığı ‘kırmızı Düdük’ uygulaması kapsamında Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,  Eskişehir yolu üzerindeki polis denetleme noktasına gitti. Nayir, ardından sırasıyla Tavşanlı yolu polis denetleme noktası, Gelinkaya mevki Jandarma denetleme noktası ve son olarak Afyonkarahisar karayolu polis denetleme noktasını ziyaret etti. Vali Nayir denetlerde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcularla sohbet etti, araçta bulunan çocuklara kırmızı düdük, şapka ve tişörtleri hediye etti. Denetim ve ziyaretler hakkında bilgi veren Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir şöyle konuştu;
“İlimiz önemli şehirlerin seyri sefer kavşağında bu aynı zamanda Antalya, İzmir, Muğla gibi önemli tatil şehirlerininde seyri sefer kavşağında olması dolayısıyla bayram üzerleri yoğun bir trafiğe mağruz kalıyoruz. 81 ilimizde olduğu gibi ilimizde de bayramın bir acı ile yaşanmaması, bayramın mutlu geçmesi için trafik tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Hem Jandarmamız hem de emniyetimiz bu yapılan çalışmalar içerisinde bütün ekip ve personeliyle yol düzergahlarında bunun için çalışıyorlar. Bayram dönüşü tamamlanana kadar devam edecekler. Bizim şuanda 29 ekibimiz emniyet bölgesinde 19 ekibimizde jandarma bölgesinde olmak üzere toplam 150 civarında personelimiz görev yapıyor. Asayiş ekiplerini de buna dahil ettiğimizde bu sayı artıyor. Bu sene bakanlığımızın uygulamakta olduğu başka bir projede ‘kırmızı düdük’ uygulaması var. Özellikle araçlarda yolculuk yapan çocuklarımızın daha çok sorumluluk almasa anne babalarını ikaz etmesi isteniyor. Bundan da iyi sonuç alınacağını tahmin ediyoruz. Biz yol boyunca bulunan ekiplerinizi ziyaret ederek hem onların çalışma şevklerini artırmaya çalışıyoruz. Hemde giden misafirlerimize ilimizden geçen misafirlerimize hayırlı yolculuklar hayırlı bayramlar dileyeceğiz.” 

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS