Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin yıldönümü kutlandı

Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin yıldönümü kutlandı

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 87'nci yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Taha AYHAN/ MALATYA, (DHA)- TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 87'nci yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı önünde başlayan törende; Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı tarafından çelenk bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okunduğu törende Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 'Şeref Defteri'ni imzaladı. Başkan Çakır, Şeref Defterine yazdığı metni okuyarak, Atatürk'ü, Malatya'ya gelişinin yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından protokol üyeleri, Atatürk Evi'ni gezdi. Burada Atatürk'ün 1937'de geldiği ve Malatya'da kaldığı sırada kullanılan eşyaları inceleyen protokol üyeleri, ardından Battalgazi Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen konferansa geçti.

Konferans da günün anlam ve önemi hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın konuşmasından sonra Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülin Türker'in 'Malatya ve Atatürk' konulu sunum yapıldı.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS