Bakan Tüfenkci, Malatya'da gazetecilerle buluştu

Bakan Tüfenkci, Malatya'da gazetecilerle buluştu

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'da Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle buluştu.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'da Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle buluştu.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıya Bakan Tüfenkci'nin yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, daire ve kurum müdürleri, STK temsilcileri ve gazeteciler katıldı. Bakan Tüfenkci, basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Yerel ve ulusal basının 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşu ve göstermiş oldukları dirayet gerçekten bizler için mesleği yapanlar için, milletimiz için de basının ne kadar önemli olduğunu göstermesi bakımından önemli bir milattır. Bu vesileyle zor şartlarda çalışan emek sarf eden bütün çalışan gazetecilerin gününü de kutluyorum" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekli açıklamaları yaptığını belirterek, "İçinde geçtiğimiz süreçte 2019'a giderken herkesin hassas olması gerekir. Bu partinin lideri belli. Bu Ak Parti'nin lideri  sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve biz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin 2023 hedeflerine giderken yol yürüyoruz. Bu yol, yürüyüşe engel olmak, bilerek veya bilmeyerek engel olmak veya bir takım hesapların çevresine girmek veya bir takım hesapları olanların hesaplarına ortak olmak gerçekten milli duruş veya gerektiren milli mutabakatların oluştuğu bu dönem içerisinde farklı senaryolara yol açacak söylemlerde bulunmaması gerekir. Bu partinin ilkeleri, bu partinin Genel Başkanı, bu partinin lideri, bu partinin 2019'daki Cumhurbaşkanı adayı belli olduğuna göre bu noktada söylenecek sözü Cumhurbaşkanımız zaten söyledi" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS