Başkan Çınar, fidanlıkta inceleme

Başkan Çınar, fidanlıkta inceleme

YEŞİLYURT Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki Tepeköy’deki fidanlık alanında incelemelerde bulundu.

MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki Tepeköy’deki fidanlık alanında incelemelerde bulundu.
Başkan Çınar, Yeşilyurt'un tüm güzelliklerini daha fazla ön plana çıkartmak, sosyal dokuyu ve yeşil alanları daha zengin hale getirmek adına ilçenin dört bir tarafında yeşillendirme çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. 2015'de itibaren hizmet veren Fidanlık alanındaki standartların her geçen gün yükseldiğine dikkat çeken Başkan Çınar, "Dört yıl içerisinde hizmete sunduğumuz 100'e yakın park alanı, etrafları yeşil alanlarla donatılmış sosyal tesislerimizin yanı sıra kavşaklar, refüjler, okul ve cami bahçelerine diktiğimiz mevsimlik çiçeklerle güzel ilçemizi her geçen gün biraz daha fazla yeşillendiriyoruz. Üç yıl önce hizmete sunduğumuz, toplam 25 dönümlük alan üzerinde hizmet veren Tepeköy’deki Fidanlık alanında Malatya’nın iklim şartlarına uygun bitki türlerini muhafaza ediyoruz. Uzman ekiplerin gözetiminde gerçekleşen buradaki çalışmalarda fidanların yetiştirilmesi, bakımı ve saksılama işlenmeleri titizlikle yapılmaktadır. Fidanlarımızın kurumasına engel olmak adına burada artezyen kuyusu açtık.  55 bin adet bitki türünün yer aldığı fidanlık alanımızda güzel şartlarda muhafaza edilen ıhlamur, fıstık çamı, akça ağaç, karaağaç, dış budak, poşetli çam ve abelya poşetli ağaç türleri gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra belirlenen noktalara dikimini gerçekleştiriyoruz. Tabii ki dikimi yapılan fidanlarımızın belirli periyotlar halinde kontrolleri ve sulama işlemleri özenle yapılmaktadır. Havaların ısınmasıyla birlikte fidan dikimleri artarken, mutlu insanların şehri Yeşilyurt'umuz rengarenk bir görüntüye kavuşmuş oluyor. Yeşilyurt'ta yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissettiren yeşillendirme çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. İlçemizin dört bir tarafında yeşillendirme çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz" dedi.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS