Başkan Polat, 'Acil Eylem Planı'nı açıkladı

Başkan Polat, 'Acil Eylem Planı'nı açıkladı

MALATYA'da Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı içerisinde yapacakları çalışmalar ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan 'Acil Eylem Planı'nı düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile basına ve kamuoyuna açıkladı.

MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı içerisinde yapacakları çalışmalar ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan 'Acil Eylem Planı'nı düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile basına ve kamuoyuna açıkladı. 

Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı'nda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi 'Acil Eylem Planı' lansman toplantısına Vali Ali Kaban, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Av. Enver Han, İl Müftüsü Ümit Çimen, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca,  İlçe Belediye Başkanları, Muhtarlar, STK temsilcileri, Vakıf, Dernek ve Oda Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

'Acil Eylem Planı' hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Polat, Büyükşehir Belediyesi olarak genel anlamda 314 proje hakkında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, hali hazırda Eylem Planı Kitapçığı içerisinde bunlardan sadece 112 tanesine yer verdiklerini söyledi.  Başkan Polat, "Vefalı şehrin bir sakini ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevi devraldığım eski Başkanımız Sayın Ahmet Çakır'a 2009- 2018 yılları arasında yapmış olduğu çalışmalardan ötürü şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Bu sebeple, ecdadımız çok güzel bir ifadeyle, 'Şerefü'l-mekân bi'l-mekin' yani 'bir şehri aziz kılan, o şehrin sakinleridir' anlayışıyla, projelerimizi hazırlarken; kurum ve kuruluşlarımızın, alanında otorite uzmanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek örgütlerimizin ve aziz hemşerilerimizin düşüncelerini alarak ortak sevdamız Malatya'mızı hep birlikte el ele vererek geleceğe taşıyalım istedik. Kentimizin tarihi, ekonomik, sosyal, kültürel, demografik potansiyeline uygun ilerlemesi için de bu değerlerimizi hep merkeze koyarak birlikte yöneteceğiz. Bu yolda sizlerin rehberliği ve fikirleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Yaşadığımız bu coğrafyada ortak paydada buluştuğumuz her alanda kentin misyonunu ve vizyonunu oluşturarak daha dinamik bir kent, daha yaşanabilir bir Malatya için omuz omuza hareket edeceğiz, yarınlara birlikte yürüyeceğiz" dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, açılış konuşmasının ardından Acil Eylem Planı içerisinde yer alan 112 Yatırım ve Projeyi sinevizyon eşliğinde, ayrıntılı bir şekilde basın ve kamuoyu ile paylaştı. 

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS