Engelli sporculardan, Başkan Çakır'a ziyaret

Engelli sporculardan, Başkan Çakır'a ziyaret

TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu sporcuları, Malatya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Taha AYHAN/ MALATYA, (DHA)- TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu sporcuları, Malatya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinin engelli sporculara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Malatya Yeşil Çağala Engelliler Spor Kulübü Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu sporcularından Milli Atlet Ramazan Çuğlan, "Mart ayında bilek güreşinde Kocaeli de, 65 kilogram da 2 altın madalya, Türkiye bedensel engelliler atletizm şampiyonasında da toplanda 17 madalya kazandık. Arkadaşlarımız kendi yaş kategorilerinde milli olma başarısını yakaladılar. Toplamda 5 milli sporcu çıkardık. Bu anlamda Malatya'da evinde çıkamayan engelli arkadaşlarımız için örnek ve büyük bir çalışmaya imza atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğünün verdiği destek çok önemli. Engelli Sporcular olarak teşekkür ediyorum" dedi.

Bütün sporcularla gurur duyduklarını kaydeden Başkan Çakır, "Azimleri ve gayretleri ile engelli kardeşlerimiz neyi başardıklarını gösterdiler. İmkanları kıt olmasına rağmen Türkiye'de derece yapmaları, altın madalya almaları bizi gururlandırıyor. Ailelerini de kendilerini de tebrik ediyorum. Çalışma, azim, gayret, inanmak başarıyı getiriyor. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerimizin yararlanabileceği tesisler yapıyoruz. Fiziki iyileştirme yapıyoruz. Sporcularımıza malzeme ve yer temini konularında katkı sunmaya çalışıyoruz. Burada çocuklarımızın başarısını görmek bizi gururlandırıyor. Belediyemizin bin 400 lisanslı sporcusu var. Onların başarısı, Ampute takımımızın süper lige çıkması Malatya adına sevinilecek bir durum ve örnek başarılardır. Engellilerimizin bu başarıları bizi daha çok sevindiriyor ve mutlu ediyor" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Atletizm ve Bilek Güreşinde Türkiye Şampiyonası olan engelli sporculara Başkan Çakır tarafından çeyrek altın verildi. 

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS