Engelsiz sanat ve meslek kursları

Engelsiz sanat ve meslek kursları

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik sanat ve meslek kursları açılıyor.

Taha AYHAN/ MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik sanat ve meslek kursları açılıyor. Ortopedik engelliden işitme engelliye kadar çeşitli engel gruplarındaki vatandaşlar, sanat, spor ve meslek kurslarında kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar.

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Mefruşat, el sanatları, kumaş boyama gibi çeşitli sanat ve meslek kursları ile Engelli Spor Merkezi'nde devam eden sportif kurslar, engelliler için umut oldu. 

Kumaş Boyama Kursu Öğreticisi Burcu Pektaş, bugüne kadar çeşitli branşlarda 10 kurs açtıklarını ve şu an Kumaş Boyama Kursunun devam ettiğini söyledi. Kumaş boyama ile ilgili bilgi veren Pektaş, "Çalışma yapacağımız malzemede önce çizim yapıyoruz. Çizim üzerinde kumaş boyaları ile boyama yapıyoruz. Çeyizlik ürünler, dekoratif tablolar, havlular, çanta ve namazlıklar hazırlıyoruz" dedi. 

Kursların kendilerine çok faydalı olduğunu belirten kursiyerler de, "El becerilerimizi geliştiriyoruz. Yaptığımız ürünlerle mutlu oluyoruz. Hem güzel vakit geçiriyoruz hem de el işlerini öğreniyoruz. Satış olduğunda aile bütçemize de katkı oluyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS