Hastanede tedavi gören çocuklara oyuncak

Hastanede tedavi gören çocuklara oyuncak

BATTALGAZİ Belediyesi ve İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi'nde yer alan öğrenciler tarafından Karaciğer Nakil ve Yanık Ünitesi’nde bulunan çocuklara oyuncak hediye edildi.

MALATYA, (DHA)- BATTALGAZİ Belediyesi ve İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi'nde yer alan öğrenciler tarafından Karaciğer Nakil ve Yanık Ünitesi’nde bulunan çocuklara oyuncak hediye edildi.  Hediye edilen oyuncaklarla oynayan çocuklar, kısa süreliğine de olsa hastane ortamından uzak bir anın mutluluğunu yaşadılar. 
Battalgazi Belediyesi tarafından sürdürülen 'Oyuncak Kardeşliği Projesi', okullar arası öğrenci kardeşliğini yaygınlaştırırken, proje kapsamında toplanan oyuncakların bir kısmı, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil ve Yanık Ünitesi'nde bulunan çocuklara hediye edildi. Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlileri ile İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi'nde yer alan öğrencilerin tarafından çocuklara hediye edilen oyuncaklar, hem çocukları, hem de çocukların ailelerini mutlu etti. Hediye edilen oyuncaklarla hastane ortamında kısa süreliğine de olsa uzaklaşan çocuklar, oyuncaklarla oynamanın keyfini çıkarttılar. Hastanede tedavi gören çocukların aileleri, çocukların hastane ortamında sıkıldıklarını ve onların hastane ortamında bir an olsun uzak kalmalarını sağlama adına bu tür etkinliklerin önemli olduğunu ifade ederek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a ve İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi'nde yer alan öğrencilerine teşekkür etti. İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi'nde yer alan öğrenciler ise, proje kapsamında hastanede tedavi gören çocukların içinde bulunduğu ruh halinden uzak tutabilmek, onları oyun dünyasına taşıyabilmek ve onları bulundukları ortamda mutlu edebilmek adına Battalgazi Belediyesi ile ortak bir çalışma yaptıklarını belirtti.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS