Hekimhan'a kapalı pazar yeri

Hekimhan'a kapalı pazar yeri

HEKİMHAN Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, yapımının son aşamasına gelen 'Kapalı Pazar Yeri'ni inceledi.

Taha AYHAN/ HEKİMHAN (Malatya), (DHA)- HEKİMHAN Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, yapımının son aşamasına gelen 'Kapalı Pazar Yeri'ni inceledi.

Başkan Millioğulları, Hekimhan'ın yıllardır kanayan yarası olan pazar yeri sorununu tamamladıklarını söyledi. Başkan Millioğlu, şunları söyledi:

"Yer değiştirme sorunları, oradan oraya göç noktasında sürekli sıkıntılarla boğuşan pazarcılarımıza artık geçici değil, kalıcı bir çözüm ürettik. Çözüm bulma noktasında 'Kapalı Pazar Yeri' adlı projemizi hazırladık. 6 aylık bir süre içerisinde bu projemizi sonlandırdık. Pazar yeri tamamlandıktan sonra yaklaşık bir ay boyunca insanlarımızın bilgilendirilmesi noktasında duyurularımızı yaptık. Projenin tamamlanmasına müteakip, Hekimhan için çok daha modern konumda olan kullanıma elverişli bir pazaryerini hayata geçirdik. Pazarcı kardeşlerimize bu süreçte ortak mutabakatla belirlediğimiz yerde pazarlarını kurmaları için gerekli bilgilendirme yapıldı. Yeni yaptığımız Kapalı Pazar yerinin toplam alanı bin metrekaredir. Yaklaşık 400 bin liraya mal olmuştur. Belediye olarak yaptığımız çalışmada her pazarcı esnafımız içim 15 metrekare alan ayarlandı. Ama pazarcı esnaflarımız bu alanın küçük olduğunu alanın daha geniş olmasını istediler. Belediye olarak tekrar yaptığımız çalışmada bu alanı 21 metrekare alan olarak yani 7 metreye 3 metre olarak ayarladık. Ama Pazarcı esnafımız bunu da beğenmediler ve bizden 45 metrekare alan istediler. Bizde pazarcılarımıza 21 metrekare alanın dışında yer veremeyeceğimizi aksi takdirde yeni yaptığımız kapalı Pazar yerine pazarcı esnafının yarısının sığamayacağını belirttik."

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS