Malatya'da 19 milyon metreküp atık su arıtıldı

Malatya'da 19 milyon metreküp atık su arıtıldı

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi'nde atık suların doğaya zarar vermesini önlemek için kent genelinde 2018 yılının ilk 6 ayında yaklaşık olarak 19 milyon metreküp atık su arıtıldı.

MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi'nde atık suların doğaya zarar vermesini önlemek için kent genelinde 2018 yılının ilk 6 ayında yaklaşık olarak 19 milyon metreküp atık su arıtıldı.

Kentin içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde bulunan 7 biyolojik arıtma tesisi ve 15 doğal arıtma tesisinde atık su arıtımı yapıyor. MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, canlılığın temel kaynağı olan suyun öneminin farkında olduklarını belirterek, "Kaptaj'dan gelen suyumuzu aynı kaliteyle vatandaşlarımıza ulaştırmak için altyapı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Suyun vatandaşa ulaştırılması kadar kullanılan suyun doğaya geri kazandırılması da önemli. Kullanım sonucu oluşan atık suların doğaya zarar vermesini önlemek için atık su arıtma tesislerimizde çalışmalar yapıyoruz. Çevre ve insan sağlığını önemsiyoruz. Malatya genelinde 7 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisimiz var. Tesislerimizde 2017 yılında yaklaşık 36 milyon metreküp atık su arıtmıştık. Çalışmalarımıza aralıksız devam ederek, 2018 yılının ilk yarısında ise yaklaşık 19 milyon metreküp atık su arıtarak atık suları tekrardan doğaya kazandırdık. Malatya'mızın her noktasını koruma altına alıp, çevre kirliliğinin önüne geçmek için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS