malatya haberleri

Malatya'da bazı sokaklarda tek yön uygulaması

  1. Yurttan Haberler
  2. Malatya
Malatya'da bazı sokaklarda tek yön uygulaması
Malatya'da bazı sokaklarda tek yön uygulaması

Taha AYHAN/ MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) Mart toplantısını gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Mart ayı UKOME Toplantısına ilgili kurum, kuruluş yetkilileri ile daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken bazı maddeler de gerekli çalışmaların yapılması için alt komisyona havale edildi. Kent genelinde ulaşım ile ilgili kararların alındığı toplantıda, trafik yoğunluğunun yaşandığı bazı sokaklarda tek yön uygulamasına geçilmesi yönünde kararlar alındı. Buna göre Özalper Mahallesindeki Destegül Sokak, İnönü Mahallesi'ndeki Şehit Doğan Yaman Sokak ile Çavuşoğlu Mahallesindeki Bahçeli Sokakta tek yön uygulamasına geçilmesi kararlaştırıldı.
Toplantıda Kale ilçesi Bent Mahallesinde devlet kurumlarının olduğu bölgede hız sınırının 50 km hız diğer taraflarda ise 70 km hız olması,  Elektronik Denetleme Sisteminin (EDS) Tıp Fakültesi ve Hekimhan kavşaklarına kadar uzatılması kararlaştırıldı. Ayrıca Malatya- Elazığ yolu üzerinde bulunan Battalgazi belediyesi asfalt tesisleri bağlantı yolu ile Villakent bağlantı yolunun bulunduğu kesimlerde trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla sinyalizasyon sisteminin kurulması kararlaştırıldı.
UKOME toplantısında alınan kararlar, Büyükşehir Belediye Başkanının onayının ardından uygulamaya konulacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS