Mardinli öğrenciler, 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda

Mardinli öğrenciler, 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda

YEŞİLYURT Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı, gezi, gözlem ve inceleme ziyareti için Mardin'den Malatya'ya gelen öğrencileri ağırladı.

MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı, gezi, gözlem ve inceleme ziyareti için Mardin'den Malatya'ya gelen öğrencileri ağırladı. Trafik Parkında keyifli vakit geçiren öğrencilere teorik ve pratik eğitimlerle trafik kuralları anlatıldı.
Mardin Belediye Başkanlığının organizasyonu neticesinde çeşitli kentleri ziyaret ederek tarihi ve turistlik mekânların yanı sıra yerel yönetimlerin hizmet alanlarını gezip bilgi sahibi olan Mardin öğrenci grubu, Malatya'da ki inceleme gezileri sırasında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Yeşilyurt Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret etti. Bugüne kadar 17 bine yakın anaokulu ve ilkokulu öğrencisine teorik ve pratik eğitim veren Çocuk Trafik Eğitim Parkında misafir edilen öğrenciler ilk olarak teorik eğitime tabi tutuldu. Usta öğreticiler tarafından verilen teorik bilgilerin ardından öğrenciler, trafik parkurunda direksiyon başına geçerek trafik kurallarını eğlenerek öğrendiler. Yaya yolu kullanımı, sinyalizasyon kuralları, bisiklet yolu kuralları ve yaya üst geçidi kullanımı hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler, akülü araç ile uygulama trafik kurallarını birebir yaşadılar. Benzin istasyonu, alt ve üst geçitler ve trafik levhalarıyla geniş bir alanda eğitime tabi tutulan çocuklar bir yandan eğlenirken diğer taraftan temel trafik kuralları hakkında bilgiler aldılar. Eğitim çalışmalarından oldukça memnun kalan minikler, bundan sonra trafikte daha bilinçli olarak hareket edeceklerini belirterek, anne ve babalarına da öğrendiklerini anlatacaklarını söyledi. Trafik dersinin çok zevkli olduğunu belirten öğrenciler, "Mardin'den geliyoruz, Yeşilyurt Belediye Başkanımızın daveti üzerine trafik parkını ziyaret ettik. İlk önce teorik olarak eğitimler aldık ardından akülü araçlara binerek trafik kurallarını bire bir yaşadık, gerçekten çok zevkli geçti. Trafik kurallarını, trafik işaretlerini ve emniyet kemerinin önemini öğrendik" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS