MASKİ'den Dünya Su Günü etkinliği

MASKİ'den Dünya Su Günü etkinliği

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 22 Mart Dünya Su Günü dolaysıyla ilkokul öğrencilerine 'Su Bilinci' konulu etkinlik düzenledi.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 22 Mart Dünya Su Günü dolaysıyla ilkokul öğrencilerine 'Su Bilinci' konulu etkinlik düzenledi.

Melekbaba Mahallesi'nde bulunan Şehit Yüzbaşı Hakkı Akyüz İlkokulu'nda, düzenlenen etkinlikte çocuklara günün anlam ve önemine binaen tiyatro gösterisi yapıldı. Etkinlikte öğrencilere son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuyla ilgili bilgiler verildi. Çocukların su tasarrufunu her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri gerektiği ifade edildi. MASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi işlem Dairesi personeli Ali Karataş tarafından hazırlanan ve sergilenen tiyatro gösterisinde çocukları gösterinin içine dahil ederek, onları hem eğlendirdi hem de su tasarrufu hakkındaki önemli bilgileri aktardı. Beğeni toplayan oyun öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Gösteri sonunda öğrencilere hediyeler verildi. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından su tasarrufu ve suyun önemi konusunda öğrencilere yönelik eğitimlerin ve çalışmaların devam edeceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS