TÜMSİAD'dan, Başkan Çakır'a ziyaret

TÜMSİAD'dan, Başkan Çakır'a ziyaret

TÜM Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- TÜM Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

TÜMSİAD Başkanı Murat Gümüş, 3 ay önce göreve atanarak yönetim kurulunu oluşturduklarını belirterek, "Malatya'mızın iş dünyası olarak her türlü sorunların giderilmesi, işadamlarımızın ve ekonomimizin daha iyi yerlere gelmesi için bizlerde STK olarak faaliyet göstereceğiz. TÜMSİAD olarak sizlerin yanında yer alıp, şehrimizin daha da büyümesi, gelişmesi için katkı sunacağız. Yapmış olduğunuz ve bundan sonra yapacağınız bütün çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi.

Gümüş, ayrıca Suriye'nin Afrin kentinde teröristlere yönelik gerçekleştirilen 'Zeytin Dalı Harekatı'na da tam destek verdiklerini ifade ederek "Her şekilde devletimizin, milletimizin, ordumuzun yanındayız" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, işadamlarının bir araya gelmesinin ülkenin ekonomisinin güçlenmesi noktasında önemli olduğunu vurguladı. Çakır, Malatya'nın gelişmesi ve istihdam sorunlarının ortadan kalkması, işadamlarının, ekonominin ve ticaretinin büyüklüğüne bağlı olduğunu kaydederek, "Biz her zaman iş adamlarını önemsiyoruz. Malatya’da sanayi, esnaf ve ticareti ne kadar  büyütebilirsek, ilimizin gelişmesine o kadar katkı sağlamış oluruz. Dolayısıyla bu süreler içerisinde hükümetimizin çıkardığı bir çok teşvikler  var. Küçük, orta ve üst ölçekli olmak üzere çok önemli katkı ve teşvikler veriliyor. Buda ekonominin büyümesini sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda G-20 ülkeleri içerisinde en çok büyüyen ülke Türkiye oldu. Bunda da izlenen politikanın ve hükümetimize olan güvenin büyük etkisi var" şeklinde konuştu.

​FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS