Yakınca ve Bostanbaşı'nın içmesuyu altyapısı yenilendi

Yakınca ve Bostanbaşı'nın içmesuyu altyapısı yenilendi

MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca ve Bostanbaşı Mahallesi'nde 13 milyon lira değerindeki 48 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca ve Bostanbaşı Mahallesi'nde 13 milyon lira değerindeki 48 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.


MASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, Yakınca ve Bostanbaşı Mahallesi'nde maliyeti 12 milyon 9 bin lira olan 48,5 kilometrelik içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, "Malatya'mızın modern bir altyapıya kavuşması için şehrin tamamında altyapı çalışmaları yapıyoruz. Kaptaj'dan gelen kaynak suyunun aynı kaliteyle vatandaşlarımızın musluklarına ulaşması için yatırımlar yapıyoruz. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımızla 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla yeni bir altyapı inşa ediyoruz. Bu kapsamında Yakınca ve Bostanbaşı Mahallemizin içmesuyu altyapısını yeniledik. Malatya'nın tamamında gerçekleştirdiğimiz içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarıyla şehrimizin altyapı ağını güçlendirerek sağlam gelecek inşa ediyoruz" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS