Yeşilyurt'ta sempozyum

Yeşilyurt'ta sempozyum

YEŞİLYURT Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak organizasyonuyla; 4'üncü Uluslararası Yeşilyurt Sempozyumu kapsamında düzenlenen 'Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri-Gençlerin Güncel Meseleleri' konulu sempozyumun açılış töreni gerçekleştirildi.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak organizasyonuyla; 4'üncü Uluslararası Yeşilyurt Sempozyumu kapsamında düzenlenen 'Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri-Gençlerin Güncel Meseleleri' konulu sempozyumun açılış töreni gerçekleştirildi.

İki gün sürecek sempozyumda yurt içi ve yurt dışından gelen akademisyen, bürokrat, öğretim üyeleri ve öğrenciler, 15 ayrı başlık altında hazırlanan sempozyumda 'Gençlerin Güncel Meseleleri' temalı bilimsel çalışmaları ve sunumlarını paylaşacak. 25 farklı kent ile 27 farklı okuldan katılan panelistler, toplam 61 bildiri sunacak. İmam Hatip öğrencileri tarafından okunan Kur'an-ı Kerim Tilavetinden sonra sempozyumun açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, sempozyumun düzenlenmesinde büyük destek veren İnönü Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sempozyum Düzenleme Kuruluna teşekkür etti. Sempozyumda gençlerin güncel meselelerinin farklı bakış açılarıyla değerlendirileceğini, lise öğrencilerinin konuşma yapacaklarını hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "İmam Hatip öğrencileriyle birlikte olmak, onlarla birlikte geleceği paylaşmanın gururunu yaşıyorum. Bizler güçlü bir Türkiye hedefiyle çalışırken, ülkemizi 2023, 2051 ve 2071 vizyonuna hazırlamak adına yerelde çaba harcarken gençlerimizin vizyon sahibi olmalarına, hedef koymalarına, dünyayı tanımalarına, özgürce düşüncelerini paylaşmalarına, kitap okuma alışkanlıklarını artırmalarına ve kendilerini en güzel şekilde yetiştirmelerine sınırsız destek veriyoruz. Gençlerimizin kendilerini yetiştirmelerinde önlerini açmak, alan oluşturmak ve hizmet sunmak bizim asli görevlerimiz arasındadır. Gençlerimizin doğru ve güzel yetişmelerine büyük faydalar sağlayacağına inandığımız, ev sahipliği yapmaktan onur duyduğumuz sempozyumda gençliğin sorunlarını ve çözüm yollarını yine gençlerin ele alacak olması da ayrıca önemlidir, bu tür projeleri artırmalıyız. Gençlerimiz kendilerini anlatmalı, sorunlarını tespit etmeli ve çözüm yolunu bulmak için uğraş vermelidir. Akademisyenler ve bürokratların haricinde oturum toplantılarında konuşma yapacak olan öğrencilerimiz kendi pencerelerinden kendi sorunlarını ve çözüm yollarını katılımcılarla paylaşacaklar ve 61 adet bildiri sunacaklar. Faydalı ve verimli geçeceğini ümit ettiğimiz, yurt içi ve yurt dışından çok değerli bilim adamı, akademisyen, eğitmen ve öğrenci kardeşlerimizin katılımıyla düzenlenecek böylesine geniş kapsamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmanın da onurunu yaşıyoruz. Gençlerimizin toplantıları çok iyi takip etmelerini özellikle rica ediyorum. Sempozyumun hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen İnönü Üniversitesine, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sempozyum Düzenleme Kuruluna ve Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Sempozyumun bitiminde hazırlanacak bildiriler kitap haline getirilecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS