Yetim ve öksüz çocuklara etkinlik

Yetim ve öksüz çocuklara etkinlik

YEŞİLYURT Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İlçe Kadın Kolları ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesinin ortak organizasyonuyla Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret ederek, trafik kurallarıyla ilgili teorik ve pratik eğitim alan yetim ve öksüz çocukları öğlen yemeğinde misafir etti.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)- YEŞİLYURT Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İlçe Kadın Kolları ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesinin ortak organizasyonuyla Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret ederek, trafik kurallarıyla ilgili teorik ve pratik eğitim alan yetim ve öksüz çocukları öğlen yemeğinde misafir etti.


Recai Kutan Parkı Barguzu Sosyal Tesislerinde gerçekleşen etkinliğe Başkan Polat ile eşi Yasemin Polat, Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, İHH Şube Başkanı Ömer Derin, yetim ve öksüz çocuklar ile aile yakınları katıldı. Yetim ve öksüzlerin Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in insanoğluna emanet olarak bıraktığı çok kıymetli bireyler olduğunu belirten Başkan Polat, "Bugün ki özel etkinliğimizi İHH Malatya Şubesi ile AK Parti Yeşilyurt Kadın Kollarımızla ortaklaşa yapıyoruz, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Öncelikle Çocuk Trafik Eğitim Parkımızı ziyaret eden, trafik kurallarını öğrenip katılım belgesi alan evlatlarımızla bir araya gelmek hepimiz adına onurdur, sizler her zaman yüreğimizin en özel yerindesiniz. Çünkü yetim ve öksüzler Peygamber Efendimizin emanetleridir. Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve geleceğimizdir. Evlatlarımız kendilerini ne kadar geliştirirse, ne kadar topluma, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olmak adına çalışır ve mücadele ederlerse geleceğimizde o denli parlak olur. Çocuklarımız için ortaya koyacağımız mücadele aslında kendimiz için yapılan bir çalışmadır. Çocuklarımız daha iyi eğitim alıyorlarsa, toplumda yardımlaşma ve paylaşma duygusunu geliştiriyorlarsa geleceğimiz aydınlık olur, bunu yapamazsak kaybeden yine biz olacağız. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu yavrularımızın her zaman yanındayız. Malatya'da da bu yavrularımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına başta İHH olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş ve meslek örgütlerimiz var, bizlerde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Çocuklarımızla bir ve beraber olmaktan gurur duyuyorum. Yetim ve öksüz çocuklarımıza yönelik böylesine faydalı bir etkinlikte ortaklaşa çalışan İHH Malatya Şube ile AK Parti Yeşilyurt Kadın Kollarımıza teşekkür ediyorum" dedi.


Daha sonra Başkan Polat ile eşi Yasemin Polat, katılan çocuklara hediyeler verdi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS