Belenyenice Göleti çalışmaları sürüyor

Belenyenice Göleti çalışmaları sürüyor

MANİSALI çiftçilerin yüzünü güldürecek Belenyenice Göleti inşaatında, 6 ayda yüzde 22 gerçekleşme oranına ulaşıldığı açıklandı.

MANİSALI çiftçilerin yüzünü güldürecek Belenyenice Göleti inşaatında, 6 ayda yüzde 22 gerçekleşme oranına ulaşıldığı açıklandı. 2018 sonunda tamamlanacak projeyle, 1170 dekar tarım arazisine can suyu verilecek.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Manisalı üreticilere söz verdiği Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesi her geçen gün ilerliyor. İnşaatta yüzde 22 gerçekleşme oranına ulaşıldığı duyuruldu. Yapılan çalışmayla orman kesim işleri tamamlandıktan sonra haziran ayında başlanan sıyırma kazıları ile dipsavak imalatları kısa sürede bitirildi. İnşaatta enjeksiyon imalatları ile dolusavak beton imalatları ise sürüyor


Şehzadeler ilçesi Belenyenice Mahallesi'nin kuzeyindeki Çayır Deresi üzerine yapılacak gölet, 1170 dekar tarım arazisini modern sulama ile tanıştıracak. Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilecek gövdenin talvegden yüksekliği 32 metre olacak. Gövde için toplam 259 bin 654 metreküp dolgu yapılacak. 2018 yılı sonunda tamamlanacak proje, yaklaşık 10 milyon liraya mal olurken; bölge ekonomisine önemli katkı sağlayacak.


MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS