Festivalde 4 bin fidan dağıtıldı

Festivalde 4 bin fidan dağıtıldı

İZMİR Orman Bölge Müdürlüğü, Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, bu yıl 12'incisi düzenlenen Geleneksel Sultaniye Üzüm Festivali kapsamında çeşitli türlerde toplam 4 bin adet fidan dağıttı.

İZMİR Orman Bölge Müdürlüğü, Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, bu yıl 12'incisi düzenlenen Geleneksel Sultaniye Üzüm Festivali kapsamında çeşitli türlerde toplam 4 bin adet fidan dağıttı. Festivalde, akşam ise ünlü şarkıcı Buray sahne alıp, Sarıgöllüler'i coşturdu.

Sarıgöl 12. Geleneksel Üzüm Festivali'nde, İzmir Sarıgöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği de stant açtı. Derneğin standını gezenlere İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nden temin edilen fidanlar dağıtıldı. Dağıtılan toplam 4 bin çam, selvi, defne ve kestane fidanlarına ilgi büyük oldu.

İzmir -Sarıgöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Oğuz Ertop, "Diğer iller ve ilçelerde yaşayan Sarıgöllüler olarak, bizler de üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız. İzmir'de görevli ve çalışan Sarıgöllüler olarak bu güzel fetivale katılma kararı aldık. Aslen Sarıgöllü olan İzmir Orman Bölge Müdürümüz Şahin Aybal'ın katkıları ile üzüm festivalimizde vatandaşlarımızı fidan desteği verdik. Böylelikle Alaşehir'in yemyeşil doğasına bir katkımız olsun istedik" dedi.

"FİDANLAR YEŞERSİN"

Memleketi Sarıgöl'de festivale katılan İzmir Orman Müdürü Şahin Aybal da "Festivalde dağıtılmak üzere 4 bin fidan dağıttık. Ülkemizin dağlarına dikilecek olan fidanlarla yeşersin" dedi.

İzmir-Sarıgöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği standındaki fidan dağıtımına MHP'li Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, AK Parti Sarıgöl İlçe Başkanı Erdoğan Büyükdinç de katıldı.

Festival, akşam 4 Eylül Stadyumu'ndaki Buray konseri ile devam etti. Buray, hareketli şarkılarıyla Sarıgöllüleri coşturdu.

Vehbi SARIHAN / SARIGÖL (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS