Hükümlüler için cezaevinde kurs açıldı

Hükümlüler için cezaevinde kurs açıldı

MANİSA Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda tahliyesine 3 yıldan az süre kalan hükümlüler için filografi, aşçı yardımcılığı, kalorifer ateşçiliği, arı yetiştiriciliği ve boyacılık kursları açıldı.

MANİSA Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda tahliyesine 3 yıldan az süre kalan hükümlüler için filografi, aşçı yardımcılığı, kalorifer ateşçiliği, arı yetiştiriciliği ve boyacılık kursları açıldı. Kurslarla hükümlülerin tahliye olduktan sonra daha kolay iş bulması hedefleniyor.


Manisa'da İŞKUR, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalanan protokolle, cezaevindeki mahkumlar için değişik kurslar açıldı. Tahliyesine 3 yıldan az süre kalan hükümlülerin tahliye olduktan sonra daha kolay iş bulabilmeleri ve topluma kazandırılması için açılan kurslara 80 hükümlü katıldı. Manisa İŞKUR Müdür Vekili Alaattin Aslan, protokol kapsamında hükümlülerin filografi, aşçı yardımcılığı, kalorifer ateşçiliği, arı yetiştiriciliği ve boyacılık mesleklerini öğreneceklerini söyledi. Aslan, tahliye olan kişilerin büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Açılan kurslarımıza katılan 80 hükümlü eğitim görerek belge sahibi olacak. Kurslarımız için 50 bin lira ayrıldı. Eğitim süresince katılımcılara günlük 20 lira cep harçlığı verilecek ve  iş kazası-meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri kurumumuzca ödenecek" diye konuştu.


Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS