Kan bağışı kuyruğu

Kan bağışı kuyruğu

MANİSA'da, 'Manisa Sana Kanım Feda' projesi kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasında, uzun kuyruklar oluştu.

MANİSA'da, 'Manisa Sana Kanım Feda' projesi kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasında, uzun kuyruklar oluştu.


Manisa Sana Kanım Feda projesi kapsamında ilk kan bağışı standı, Cumhuriyet Meydanı'na kuruldu. Kan bağışı kampanyasında, 18 yaşını dolduran liseli gençlerin ilgisi dikkat çekti. Gençler, kan bağışlayabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Proje hakkında bilgi veren Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Necmettin Okumuş, "Manisa Valiliğimiz önderliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kızılay ile imzaladığımız 'Manisa Sana Kanım Feda' projesini başlattık. Manisa'daki kan verme bilincini artırmak, Manisa'da kan veren vatandaşlarımızın oranlarını artırmak ve bölgede en azından bu anlamda liderlik yapmak istiyoruz" dedi.


Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, projenin kentteki bin 230 okulda yürütüleceğini ifade etti. Gök, "Bugünden itibaren 5 sunum yapılarak bin 230 okuldaki tüm okul müdürü ve koordinatör öğretmenler bilgilendirilecek. Bunun ikinci aşamasında da bu saydığımız okullardaki o bölgelerdeki veliler, öğretmenler, esnafla beraber tüm Manisa'nın her noktasına ulaşmış olacağız. Buradaki amacımız öncelikle yeni nesli, çocuklarımızı, gençlerimizi Kızılaycı yapmak, kan bağışı konusunda bilgilendirmek ve geleceğin kan bağışçıları yapabilmektir. Bu projeyle birlikte yardımlaşma duygusu ve birlikte olma duygusunu da pekiştirmek istiyoruz. Geleceğin sağlıklı, vatansever, yardımsever hayırlı bir gençliği oluşturabilmek için bu sosyal projeyi başlatmış olduk" diye konuştu.


Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, kan bağışı kuyruğuna giren gençleri kutladı. Vali Güvençer, "Kan bağışı bilincinin artırılması gerekiyor. Okullardaki gençlerin ailelerine de ulaşarak kan bağışçı sayısını artıracağız" dedi.


Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS