Kula, kameralarla 24 saat izlenecek

Kula, kameralarla 24 saat izlenecek

MANİSA'nın Kula ilçesinde asayiş ve güvenliğin sağlanması için kurulan Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameraları, ilçenin dört bir yanına yerleştirilmeye başlandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun önemsediği KGYS Kent Güvenlik yönetim sistemi projesi kapsamında, Kula'da da MOBESE kameraları takıldı.

MANİSA'nın Kula ilçesinde asayiş ve güvenliğin sağlanması için kurulan Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameraları, ilçenin dört bir yanına yerleştirilmeye başlandı


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun önemsediği KGYS Kent Güvenlik yönetim sistemi projesi kapsamında, Kula'da da MOBESE kameraları takıldı. Kula Kaymakamlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kurulan MOBESE ile halkın güvenlik seviyesinin daha üst noktalara çıkarılması, toplumda huzurun sağlanması, suç ve suçlularla mücadelede emniyet güçlerinin daha erken müdahalede bulunması, suça karşı caydırıcılığın artırılması hedefleniyor.


ilçe merkezinin belirli noktalarına sabit ve hareketli güvenlik kamerası kurulma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Kaymakam Osman Güven, "Yürütülen çalışmalarla dikilen demir direklere hareketli ve sabit kameraların montajlanması bitmek üzere. Kameralar kısa sürede faaliyete geçecek. Trafik düzenlemesinde de teknolojik imkanların kullanıldığında ilçemizde güvenliğin sağlanması, meydana gelen olayların aydınlatılması, suç ve suçlularla daha etkin mücadele edilebilmesi için KGYS kuruluyor. Gece görüş özelliğine sahip olan yüksek çözünürlüklü MOBESE kamera sistemi ile ilçe sokakları 24 saat gözetlenecek. Sistem ile olası bir olumsuzluğun faillerinin kısa sürede yakalanması amaçlanıyor. Ayrıca proje kapsamında plaka tanıma sistemi (PTS) sayesinde şehir giriş ve çıkışlarını kullanan motorlu araçların plakalarının kolayca okunabilecek. Bu ay itibariyle tamamlanması planlanan proje ile  ilçe 14 kamerayla gözetim altına alınacak" dedi.


Hasan YİĞEN / KULA (Manisa), (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS